27-letnia Lisa Hauser zaczęła sezon w najlepszy możliwy sposób. Austriaczka zajęła drugie miejsce w biegu indywidualnym na 15 kilometrów, czym potwierdziła swoją dobrą formę z zeszłego sezonu. – Drugie miejsce jest niesamowite. Rozpoczęcie sezonu w ten sposób jest naprawdę wspaniałe – powiedziała po zakończeniu zawodów.

Hauser w sezonie 2021/2022 zdobyła małą Kryształową Kulę za bieg indywidualny. Zawodniczka kilka dni temu zwracała uwagę, że w związku z tym ten sezon zacznie pod presją i z oczekiwaniami na podobne rezultaty.

Bezbłędna Davidowa zwyciężczynią inauguracji w Oestersund. Polki daleko

Jej obawy okazały się bezpodstawne. Hauser do samego końca liczyła się w walce o zwycięstwo, które zostały zaprzepaszczone jednym pudłem na ostatnim strzelaniu. Mimo to, mistrzyni świata w biegu masowym zajęła bardzo dobre, drugie miejsce.

– Drugie miejsce jest niesamowite. Rozpoczęcie sezonu w ten sposób jest naprawdę wspaniałe. Po prostu wiele od siebie oczekiwałem i byłam bardzo zdenerwowana przed wyścigiem. Oczywiście dzisiejszy wynik to efekt mojej dobrej dyspozycji na strzelnicy i mam nadzieję, że uda mi się trochę poprawić bieg – powiedziała po zawodach Hauser.

Biathlonistka zwraca uwagę, że sobotnie zawody nie należały do najłatwiejszych, co potwierdzają wyniki na strzelnicy jej rywalek.

– Dziś na szlaku było mi naprawdę ciężko. Niemniej wynik jest oczywiście więcej niż zadowalający. Teraz jestem po prostu bardzo szczęśliwa, że zajęłam drugie miejsce z tak dobrym wynikiem na strzelnicy. To po prostu niesamowite! – cieszy się zawodniczka.

Źródło: inf. prasowa/oprac. własne
Fot. Markus Berger/Red Bull Content Pool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.