Lisa Teresa Hauser wygrała sprint na 7,5 km w Oestersund. Austriaczka była bezbłędna i zaprezentowała szybki bieg. Polki niestety znów bez punktów. Najlepsza Kamila Żuk zajęła 41. miejsce.

Lisa Teresa Hauser od początku sezonu prezentuje bardzo dobrą dyspozycję. W biegu długim zajęła drugie miejsce, a niedzielny sprint zakończyła na 21. pozycji po dwukrotnym spudłowaniu. Dziś strzelanie w wykonaniu Austriaczki było zdecydowanie lepsze. Hauser była bezbłędna, co otworzyło jej furtkę do zwycięstwa.

Niesamowita Elvira i groźne Białorusinki

Drugie miejsce w dzisiejszych zawodach uzyskała Elvira Oeberg. Szwedka po raz kolejny biegła niezwykle szybko i gdyby nie spudłowała dwukrotnie, to pewnie o niej pisalibyśmy jako najlepszej zawodniczce czwartkowych zmagań. Oberg straciła bowiem do Hauser zaledwie 12,5 sekundy. Trzecie i czwarte miejsce przypadło zaś Białorusinkom. Najniższy stopień podium zajęła Hanna Sola, która przy jednym pudle straciła do Oeberg niecałe dwie sekundy. Dzinara Alimbekava była zaś bezbłędna, jednak zdecydowanie wolniejsza od wymienionej wyżej trójki. To drugi sprint, w którym białoruskie zawodniczki meldują się w czołowej piątce zawodów.

Jak wypadły Polki?

Nasze reprezentantki niestety nadal pozostają bez punktów Pucharu Świata. Kamili Żuk zabrakło niewiele – do punktowanej pozycji zabrakło niespełna trzech sekund. Kamila będzie jedyną Polką w sobotnim biegu pościgowym. Monika Hojnisz z jednym pudłem była 67. Anną Mąka ukończyła sprint z dwoma pudłami na 83 pozycji. Z takim samym wynikiem strzeleckim 88. miejsce zajęła Kinga Zbylut.