Jedną z największych niespodzianek tego sezonu jest Lou Jeanmonnot. 24-letnia Francuzka w swoim 24. starcie w zawodach Pucharu Świata po raz pierwszy stanęła na podium tych zawodów.

Dla Lou Jeanmonnot ten sezon układa się wyśmienicie. Na inaugurację w Kontiolahti zajęła 12. miejsce w biegu indywidualnym, dołożyła również 9. miejsce w sprincie i 6. w biegu masowym w Annecy. Zwieńczeniem dobrych startów było zaś drugie miejsce w biegu długim w piątek.

– To wspaniałe. Jestem naprawdę szczęśliwa. Moje pierwsze czyste strzelanie w biegu indywidualnym. To osiągnięcie było celem na dziś. Z miejscem na podium to coś niesamowitego – cieszyła się biathlonistka.

Jeanmonnot w tym roku może się poszczycić 90% celnością w stójce i 91% w pozycji leżącej. Jednak bezbłędne strzelanie w biegu długim ma dla niej szczególne znaczenie.

– Zrobienie tego w biegu masowym lub pościgu jest dla mnie trochę łatwiejsze, ponieważ bierzesz udział w wyścigu i masz ludzi, których możesz naśladować. W biegu indywidualnym walczysz tylko ze sobą, więc jest trudniej. Jestem dumna, że to osiągnęłam – dodała.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. © Deubert/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *