Marte Olsbu Roeiseland wyrasta na główną kandydatkę do zwycięstwa w walce o Kryształową Kulę. Norweżka w czwartek była najszybsza w sprincie i umocniła się na fotelu liderki klasyfikacji generalnej. – To był prawie doskonały wyścig – mówiła po zakończeniu zawodów ich zwyciężczyni.

100% skuteczności i ponad 15 sekund przewagi nad drugą na mecie Anais Bescond. Sprint zdecydowanie należał do Marte Olsbu Roeiseland, która

– Jestem bardzo szczęśliwa z powodu mojej dzisiejszej formy. To był prawie doskonały wyścig. Moje strzelanie było naprawdę dobre. Byłam naprawdę skoncentrowana i trafiłam dziesięć razy do tarczy. Jestem bardzo szczęśliwa, że jestem dzisiaj na pierwszym miejscu. Myślę, że wyścig w moim wykonaniu był całkiem dobry – mówiła na mecie Norweżka.

Liderka Pucharu Świata wysłała jasny sygnał do reszty stawki, że w tym sezonie chce sięgnąć po najwyższe wyróżnienia. Pomóc ma jej w tym zmiana podejścia do zawodów i ogólnego nastawienia psychicznego.

– Ubiegły rok był dla mnie trochę trudny, ale wiele się nauczyłam. W tym roku postanowiłam po prostu cieszyć się każdym wyścigiem, dać z siebie wszystko i nie myśleć o wynikach. Dzisiaj nie myślałam o niczym: ściganiu się o żółtą koszulkę lub myśleniu, że mogę wygrać; po prostu cieszyłam się ludźmi. Fajnie było się ścigać. Na tym się skupiłam – wyjaśniała.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. © Thibaut/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *