Inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Kontiolahti odbędą się bez obrończyni Dużej Kryształowej Kuli. Norweżka Marte Olsbu Roeiseland ogłosiła we wtorek, że nie będzie rywalizować w Finlandii. Powodem są problemy ze zdrowiem.

Multimedalistka olimpijska już wcześniej dawała wyraźne sygnały, że przygotowania do nowego sezonu nie idą zgodnie z planem. Roeiseland zrezygnowała z jesiennych startów, by spokojnie i w pełni sił wejść w sezon zimowy.

– To jest test cierpliwości. Po prostu muszę poświęcić trochę czasu i zrobić to powoli. Na razie moje ciało nie jest gotowe na trudy rywalizacji i dlatego zamierzam zostać w domu – wyjaśnia Marte Olsbu Roeiseland.

Czytaj także: Tiril Eckhoff nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata Zawodniczka robi niespodziewaną przerwę

Celem numer jeden dla najlepszej zawodniczki ubiegłego sezonu są oczywiście Mistrzostwa Świata w Obehrofie. Jednak, czy jej powrót na biathlonowe trasy nastąpi jeszcze w tym roku? Tego sama zainteresowana nie zdradza.

– Moje ciało nie reaguje na intensywny trening tak, jak bym tego oczekiwała. Powrót do formy zajmuje znacznie więcej czasu niż sobie wyobrażałam. Mogę trenować tylko w umiarkowanym tempie, stopniowo zwiększając obciążenia. Ciągle możliwe, że pojadę do Hochfilzen i Annecy-Le Grand Bornard, ale to moje ciało o tym zdecyduje – dodała w rozmowie z norweską TV2.

Miejsce nieobecnej mistrzyni w kadrze Norwegii zajmie 25-letnia Karoline Erdal.

Źródło: tv2.no
Fot. © Thibaut/IBU Photopool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.