Niedzielne zwycięstwo było piątym tryumfem Marte Olsbu Roeiseland w tym sezonie i trzecim w biegu pościgowym. – To był wspaniały wyścig – powiedziała po zawodach Norweżka, która w Oberhofie wygrała również piątkowy sprint.

31-letnia biathlonistka dzieli i rządzi w tym sezonie Pucharu Świata. W Oberhofie pokazała się z jak najlepszej strony, wygrywając sprint i bieg pościgowy. W tych drugich zawodach Roeiseland nawet na moment nie pozwoliła rywalkom zbliżyć się do siebie.

– To był wspaniały wyścig. Po prostu skupiałam się na tym, by dobrze celować i tym, co mogłam zrobić na trasie. Spodziewałam się, że Hanan Sola dogoni mnie na pierwszej pętli. Na linii startu jej nie widziałam, więc nie wiem co się stało – mówiła po zawodach Marte Olsbu Roeiseland.

Dublet Marte Olsbu Roeiseland w Oberhofie. Hojnisz-Staręga z najlepszym wynikiem w sezonie!

10-krotna złota medalistka mistrzostw świata w tym sezonie niemal nie rozstaje się z podium. Jej najsłabsze rezultaty to 10. miejsce w biegu indywidualnym oraz 12. w sprincie na otwarcie sezonu w Oestersund. Poza czołową trójką była także w Annecy. Bieg pościgowy ukończyła na 4. miejscu, a ze startu wspólnego na 6. pozycji.

– Jestem bardzo zadowolona z mojego rezultatu i sądzę, że był to niemal perfekcyjny występ. Sprint był dobry w moim wykonaniu, ale myślę, że dziś było lepiej. Mam nadzieję, że będę to kontynuować. Zobaczymy – dodała.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. © Tumashov/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *