Marte Olsbu Roeiseland przez długie tygodnie trzymała w niepewności kibiców biathlonu na całym świecie. Ostatecznie Norweżka zdecydowała się na kontynuowanie swojej kariery, o czym poinformowała we wtorek w serwisie społecznościowym. – Jestem perfekcjonistką. Jeśli coś robię, robię to w 100 procentach – powiedziała w wywiadzie z norweską telewizją.

Roeiseland zostaje w Pucharze Świata

31 lat to wiek, w którym większość sportowców zaczyna dopiero wchodzić na szczyt swoich możliwości. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w biathlonie, gdzie największe sukcesy osiąga się przed ukończeniem magicznej trzydziestki. Choć Marte Olsbu Roeiseland zaprzecza tej teorii, kontynuowanie przez nią kariery w najbliższym sezonie stało przez kilka ostatnich tygodni pod znakiem zapytania.

Trzykrotna złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie dopiero we wtorek oznajmiła, że ponownie stanie do rywalizacji w zawodach Pucharu Świata. Norweżka napisała na Instagramie, że jej mąż jedzie do Niemiec (objął kadrę niemieckich biathlonistek), zaś ona sama „nie ma wyboru” i rusza za nim.


– To coś, co mnie gryzło przez cały kwiecień. Wspaniale, że wreszcie zdecydowałam i mogłam to głośno powiedzieć. Dobrze się z tym czuję – powiedziała Roeiseland norweskiej TV 2.

Multimedalistka mistrzostw świata przyznała, że myślała nad połączeniem swojego życia zawodowego i rodzinnego. Właśnie to stanowiło największą trudność w podjęciu dezycji o kontynuowaniu kariery.

– Chodziło o to, że udało mi się wprowadzić równowagę między właściwym wykonywaniem mojej pracy, byciem częścią reprezentacji narodowej, a możliwością zobaczenia trochę Sverre’a w tym roku. Zaczynam się starzeć. Rodzina i przyjaciele oraz normalne życie będą stanowiły nieco większą część całego planu. Myślę, że znajdę rozwiązanie łącząc jedno i drugie – tłumaczy niekwestionowana królowa zeszłego sezonu.

Cel? Mistrzostwa Świata

Na najbliższy sezon Pucharu Świata zaplanowano 10 biathlonowych weekendów, w tym jeden szczególny – Mistrzostwa Świata w niemieckim Oberhofie. To właśnie z myślą o tej imprezie Marte Olsbu Roeiseland podejdzie do startów.

– Mistrzostwa Świata w Oberhofie kuszą mnie najbardziej. Niesamowicie fajnie jest być konkurentem Sverre’a i pokonać jego sportowców. To jest główny cel – mówiła w wywiadzie.

Roeiseland dodała również, że najbliższy sezon może, choć wcale nie musi, być jej ostatnim.

– Jestem znana z tego, że mam bardzo dalekosiężne plany, ale teraz zaczynam się starzeć tak szybko, że może nadszedł czas, aby zrewidować je rok po roku – dodała.

Źródło: tv2.no
Fot. © Tumashov/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.