Pierwszy w sezonie bieg pościgowy padł łupem Marte Olsbu Roeiseland. Norweżka okazała się lepsza od Anais Bescond oraz Anais Chevalier-Bouchet. Kamila Żuk pudłowała siedem razy i ponownie zakończyła zawody bez punktów.

Jako pierwsza na trasę wyruszyła czwartkowa triumfatorka sprintu, Lisa Theresa Hauser. Czternaście sekund po Austriaczce ruszyła Elvira Oeberg, a sekundę po niej Hanna Sola. Jako 41. zawodniczka na trasę ruszyła jedyna Polka – Kamila Żuk.

Jak się można było domyślić, na strzelnicę wspólnie wbiegły Hauser, Oeberg i Sola. Jako jedyna wszystkie pięć tarcz ustrzeliła jednak tylko Austriaczka. Oeberg pomyliła się raz, a Białorusinka zanotowała aż dwie karne rundy. Na drugie miejsce przesunęła się po bezbłędnym strzelaniu Anais Chevalier-Bouchet. Trzecia ze strzelnicy wybiegła Elvira Oeberg, a czwarta Marte Olsbu Roeiseland. Kamila Żuk spudłowała raz i ze strzelnicy wybiegła na 41. miejscu.

Elvira Express

Po raz kolejny świetnie biegła Elvira Oeberg. Szwedka szybko odrobiła 25 sekund straty do Hauser. Do Austriaczki dobiegła także Chevalier-Bouchet i to one rozpoczęły wspólnie drugie strzelanie. Tym razem cała trójka była bezbłędna i status quo został utrzymany. Bardzo dobrze radziła sobie także Hanna Oeberg, która strzelała szybko i celnie, dzięki czemu awansowała na piąte miejsce. Do czwartej Marte Olsbu traciła tylko kilka sekund. Kiepskie strzelanie zanotowała natomiast Kamila Żuk. Trzy karne rundy przesunęły Polkę na 54. miejsce.

Bezbłędne strzelanie to nie wszystko

Na trasie Hauser nie radziła sobie jednak tak dobrze. Na wyraźne prowadzenie wysunęła się Elvira Oeberg. Szwedka zyskała 11,5 s nad Francuzką i niemal 20 nad Austriaczką. Jednak strzelanie nie jest tak mocną stroną Elviry. Podczas tzreciej wizyty na strzelnicy zanotowała dwa pudła. Chevalier-Bouchet spudłowała raz, a Lisa Theresa Hauser po raz kolejny była bezbłędna. Austriaczka wróciła na prowadzenie i miała 19 sekund przewagi nad Francuzką oraz 25 sekund nad Marte Olsbu Roeiseland. Na czwarte miejsce przesunęła się Hanna Oeberg. Kamila Żuk spudłowała raz i przesunęła się na 50. miejsce.

Na kolejnym pomiarze czasu, zlokalizowanym na 6.8 km rywalizacji, Elvira Oeberg odrobiła do Hauser 18 sekund! Pozwoliło jej to przesunąć się na trzecie miejsce. Jednak nie tylko Szwedka odrabiała straty. Tuz przed ostatnim strzelaniem razem biegło już sześć zawodniczek: Lisa Theresa Hauser, Marte Olsbu Roeiseland, Elvira Oeberg, Anais Bescond, Hanna Oeberg i Anais Chevalier-Bouchet.

Czwarty bieg – czwarta triumfatorka

Z tej grupy bezbłędna była czwórka: Chevalier-Bouchet, Hauser, Roeiseland i Bescond. Siostry Oeberg spudłowały solidarnie po razie, przez co dołączenie do walki o podium stało się bardzo trudne. Kamila Żuk tym razem pudłowała dwukrotnie. W sumie Polka myliła się dziś siedem razy.

Z prowadzącej czwórki najlepiej biegła Roeiseland. Norweżkę goniły Francuzki, jednak im bliżej do mety było, tym różnica stawała się coraz bardziej wyraźna. Na mecie Roeiseland miała niemal 5 sekund przewagi nad Bescond i 7 nad Chevalier-Bouchet. Czwarte miejsce zajęła bezbłędna Hauser. Piąte miejsce dla Franziski Preuss, szóste dla Hanny, a siódme dla Elviry Oeberg. Kamila Żuk zajęła ostatecznie 50 miejsce.

C73D_v1

Fot. Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *