Marte Olsbu Roeiseland wygrała w niedzielę po raz szósty w sezonie i czwarty w biegu na dochodzenie. Jednak dopiero pierwszy raz w karierze udała jej się ta sztuka w Ruhpolding. 

31-letnia biathlonistka ma na swoim koncie m.in. 10 złotych medali mistrzostw świata, 2 srebra Igrzysk Olimpijskich i 15 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata. To ostatnie dopisała w niedzielę w biegu pościgowym w Ruhpolding. Był to zarazem jej pierwszy tryumf na bawarskim obiekcie.

– Sądzę, że to był idealny wyścig. Po sprincie powiedziałam [była druga – przyp. red.], że nigdy nie udało mi się wygrać w Ruhpolding, a teraz tego dokonałam. Jestem bardzo szczęśliwa – mówiła po zawodach Marte Olsbu Roeiseland.

Do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zostało już bardzo niewiele czasu. Najlepsi biathloniści na świecie mają przed sobą tylko jeden przystanek – włoską Anterselwę. Jednak tam najprawdopodobniej nie zobaczymy liderki Pucharu Świata.

– Teraz mogę wziąć urlop przed igrzyskami i mieć świadomość, że praca została wykonana. Muszę tylko spać i jeść naprawdę mocno się zmotywować przed olimpiadą – dodała.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. © Thibaut/IBU Photopool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.