Martin Fourcade w niedzielę rozpoczął kampanię wyborczą do Komisji Sportowców MKOl. Francuz w rozmowie z francuską telewizją oznajmił, że będzie kandydatem zmiany. – Jestem świadomy, że ten ruch musi ewoluować – powiedział były biathlonista.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Martin Fourcade jest jednym z siedemnastu kandydatów do Komisji Sportowców MKOl. Więcej w tekście poniżej.

Martin Fourcade został kandydatem do Komisji Sportowców MKOl. Francuz jest jednym z 17 kandydatów

Martin Fourcade jako zawodnik był na trzech Igrzyskach Olimpijskich. Z każdych wracał z minimum jednym medalem. Jednak do Pekinu utytułowany Francuz pojedzie w zupełnie innej roli. Będzie tam zabiegał o głosy swoich kolegów i koleżanek w wyborach do Komisji Sportowców MKOl.

– Prowadzę kampanię w następnych wyborach do Komisji Sportowców MKOl, aby zostać członkiem MKOl. Jestem pasjonatem sportu, pasjonatem olimpizmu i jestem również świadomy, że ten ruch musi ewoluować – mówił w wywiadzie 33-latek.

5-krotny mistrz olimpijski zdradził również dlaczego zdecydował się wziąć udział w wyborach. Dla niego najistotniejszym czynnikiem jest możliwość wprowadzania zmian i realny wpływ na to, co się dzieje w sporcie olimpijskim.

– Chciałbym też oddać sportowi wszystko, co mi dał. Spotkam się ze sportowcami, bo to oni będą głosować. To kampania dla ludzi, których dobrze znam. Będę musiał im wytłumaczyć, dlaczego robię tę kampanię. Dlatego będę obecny na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, aby te wybory zakończyły się sukcesem – dodał.

Źródło: ski-nordique.net
Fot. Wikimedia/Christian Bier (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *