Indywidualne medale Otwartych Mistrzostw Europy rozdane. Po złote krążki w biegach pościgowych sięgnęli Selina Grotian oraz Vebjoern Soerum. W sobotnich zawodach wystartowała tylko jedna reprezentantka Polski. Magda Piczura zajęła 46. miejsce.

Złoty spokój 18-latki

Pomimo faktu, że Otwarte Mistrzostwa Europy w biathlonie są raczej imprezą drugorzędną i dedykowaną uczestnikom Pucharu IBU, to nazwisko Seliny Grotian jest warte odnotowania. Niemiecka zawodniczka, która w marcu skończy dopiero 19 lat, zdobyła w sobotę swój drugi krążek na tej imprezie i pierwszy tytuł mistrzowski w karierze. Za plecami zostawiła biathlonistki, które mają za sobą starty w Pucharze Świata.

Selina popełniła tylko jeden błąd na strzelnicy podczas trzeciego strzelania. Na ostatnim wykorzystała podwójne potknięcie dotychczasowej liderki, Tildy Johansson, i pewnie sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Europy. Wcześniej Grotian zajęła 3. miejsce w biegu indywidualnym. Na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Gilonne Guigonnat. Jedyną Polką w stawce była Magda Piczura. 23-latka popełniła na strzelnicy dwa błędy i zajęła 46. miejsce. Polka poprawiła się o dwie lokaty względem sprintu.

me-poscig-k

Norwegowie dzielą i rządzą

Jeśli ktoś spodziewał się, że w biegu pościgowym na Mistrzostwach Europy medale zdobędą przedstawiciele innego państwa niż Norwegia, to musiał się mocno rozczarować. Wszystkie krążki powędrowały bowiem właśnie do reprezentantów tego skandynawskiego kraju.

Najlepszy w tej rywalizacji okazał się Vebjoern Soerum. Wicemistrz Europy w sprincie okazał się lepszy od mistrza, Erlenda Bjoentegaarda. Podium uzupełnił z kolei Mistrz Europy w biegu długim, Endre Stroemsheim. Polacy nie uzyskali kwalifikacji do startu w biegu pościgowym.

me-poscig-m

Zmagania na Otwartych Mistrzostwach Europy w Lenzerheide zakończą rywalizacje sztafet. O 10:30 wystartuje duża sztafeta mieszana, a o 13:30 pojedyncza sztafeta mieszana.