W Norwegii od tygodnia notuje się około 1000 nowych zakażeń koronawirusem dziennie. Z jedną z takich osób kontakt mieli członkowie męskiej kadry Ukrainy, co poskutkowało samoizolacją całej reprezentacji.

Ukraińcy na przedsezonowe zgrupowanie wybrali się do norweskiego Beitostølen. Właśnie tam mieli szlifować formę przed zbliżającym się startem sezonu. Jednak ich przygotowania zostały zakłócone przez koronawirusa.

Prezes Ukraińskiej Federacji Biathlonowej Wołodymyr Brynzak oznajmił w poniedziałek, że po przybyciu do Norwegii sportowcy i trenerzy zetknęli się z nosicielem koronawirusa. Cała kadra została natychmiast przetestowana, by wykluczyć lub potwierdzić zarażenie jej członków.

Brynzak poinformował, że w kadrze są osoby pozytywne, jednak nie zdradził ilu i kto konkretnie. Dodał również, że wszyscy czują się dobrze i nie mają objawów choroby.

Sportowcy, którzy uzyskali negatywne wyniki testów, kontynuują treningi rano i wieczorem – tak, aby nie spotykać się z innymi reprezentacjami przebywającymi w Beitostølen. Według Ukraińców, taki stan rzeczy potrwa około tygodnia, po upływie którego zespół wróci do normalnych treningów.

Źródło: biathlon.com.ua
Fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.