Biathlonowa karuzela nabiera rozpędu. W nadchodzący weekend możemy śledzić zawody aż w dwóch zimowych ośrodkach. Oprócz Sjosjoen warto sprawdzać także, co dzieje się w Idre. Na starcie pojawią się nie tylko szwedzcy, ale i francuscy zawodnicy ze zwycięzcą Pucharu Świata na czele!

Walka o miejsce w szwedzkiej reprezentacji

Nadchodzący weekend w Idre będzie dla szwedzkich zawodników nie tylko świetnym przetarciem po letnich obozach przygotowawczych. Dla wielu z nich to doskonała okazja, by przekonać do siebie trenerów i znaleźć się w kadrze na inaugurację Pucharu Świata w Kontiolahti. Tak właśnie stanie się w przypadku żeńskiej drużyny Trzech Koron. O sześć miejsc powalczy osiem zawodniczek. Pewne miejsca w składzie wydają się być Hanna i Elvira Oeberg, Mona Brorsson i wracająca po kontuzji Linn Perssonn. O dwa pozostałe bilety powalczą więc Anna Magnusson, Johanna Skottheim, Tilda Johansson oraz Stina Nilsson. Główny trener reprezentacji Szwecji, Johannes Lukas, przyznaje, że poziom zawodniczek jest bardzo wyrównany, a dokonanie selekcji będzie niezwykle trudne.

Weekend w Idre we francuskiej telewizji!

Oprócz szwedzkich biathlonistów i biahlonistek w Idre wystąpią także reprezentanci Trójkolorowych. Na liście startowej znajdują się chociażby Quentin Fillon Maillet oraz Emilien Jacquelin. Wśród pań wystąpią Anais Chevalier Bouchet, Julia Simon, czy Chloe Chevalier. W rywalizacji weźmie także udział Marketa Davidowa.

Rywalizację z Idre w całości relacjonuje szwedzka telewizja publiczna SVT. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii konkursy na żywo z komentarzem będzie można zobaczyć także we francuskiej telewizji.

Program i listy startowe sobotnich zawodów w Idre

W sobotę zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w indywidualnym biegu krótkim. Rywalizacja w Idre rozpocznie się o godzinie 10. Jako pierwsi wystartują panowie. Lista startowa jest dostępna tutaj (KLIK). O godzinie 12:10 na starcie pojawi się pierwsza biathlonistka. Będzie nią Greczynka Konstantina Charalampidou. Pełna lista startowa jest dostępna tutaj (KLIK).

W niedzielę natomiast odbędą się sprinty. O 10 rozpocznie się rywalizacja mężczyzn, a o 11:50 pań.

Źródło: nordicmag.info
Fot. Ruhpolding Tourismus GmbH/Andreas Plenk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.