Siedem biathlonistek i sześciu biathlonistów powołał niemiecki sztab szkoleniowy na inaugurację Pucharu Świata w biathlonie. W składzie zabrakło miejsca dla tak doświadczonych zawodniczek jak Maren Hammerschmidt, Karolin Horchler, czy Franziski Hildebrand.

Przygotowania zakończone pomyślnie

Okres przygotowawczy do sezonu olimpijskiego przebiegł u naszych zachodnich sąsiadów bez większych zakłóceń. Plan został wykonany, co potwierdził dyrektor sportowy reprezentacji Niemiec, Bernd Eisenbichler.

Przygotowania do sezonu poszły nam dobrze. Udało nam się zrealizować zgodnie z planem wszystkie zajęcia na obozach treningowych. Od kilku tygodni trenujemy na śniegu. Kobiety przygotowywały się w Davos i Obertilliach, a mężczyźni w Muonio.

Powiększona pula dla pań

Niemki sezon zimowy zainaugurują nie w szóstkę, ale w siódemkę. Jest to możliwe dzięki zdobyciu przez Vanessę Voigt Pucharu IBU w poprzednim sezonie. Oprócz niej na szwedzkich trasach pojawią się także:

  • Juliane Frühwirt
  • Denise Herrmann
  • Janina Hettich
  • Vanessa Hinz
  • Franziska Preuß
  • Anna Weidel

Na starcie zabraknie jednak tak Maren Hammerschmidt, Karolin Horchler, czy Franziski Hildebrand. Wymienione biathlonistki rozpoczną sezon w Pucharze IBU. Sztab skupia się bowiem na tym, by zawodnicy prezentowali wysoką formę przez cały sezon. Bernd Eisenbichler tak skomentował selekcję wśród pań:

Franziska Preuß, Denise Herrmann, Vanessa Hinz i Janina Hettich miały miejsce w składzie ze względu na wyniki ostatniego sezonu. Dzięki zwycięstwu w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU w zeszłym sezonie, Vanessa Voigt ma prawo do rozpoczęcia pierwszego weekendu Pucharu Świata.

Trzech rotujących panów

W męskiej reprezentacji nie zabrakło tak dobrze znanych kibicom nazwisk jak Doll  czy Lesser. Poza nimi w Oestersund wystąpią Philipp Nawrath i Roman Rees. W pierwszym weekendzie Pucharu Świata szansę zaprezentowania swoich umiejętności dostana także Justus Strelow, a także Philipp Horn. W drugim tygodniu zmagań dołączy do nich Johannes Kühn i także dostanie swoją szansę. Cała trójka prezentowała się bowiem niezwykle równo w sezonie przygotowawczym. Strelow albo Horn udadzą się wówczas na zawody Pucharu IBU do Sjusjøen.

Daje nam to możliwość sprawdzenia łącznie 14 zawodników w pierwszych dwóch tygodniach Pucharu Świata. Daje nam to dobry przegląd, dzięki czemu możemy zdecydować, kogo zabrać zabrać do Hochfilzen i Le Grand Bornand – zakończył Eisenbichler.

Źródło: mat. prasowe
Fot. Wikimedia/Steffen Prößdorf (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *