Puchar Świata w biathlonie rozpocznie się już w następną sobotę. Jednak zanim to nastąpi reprezentacje muszą podać nazwiska zawodników i zawodniczek, którzy zostali powołali do kadry A. We wtorek zrobili to Szwedzi i Norwegowie.

Stina Nilsson znów w Pucharze Świata

Zeszły sezon był dla Nilsson premierowy z karabinem na plecach. Z pewnością Szwedka chciałaby o nim jak najszybciej zapomnieć, bowiem w klasyfikacji generalnej PŚ zajęła odległe, 71. miejsce. Jednak trenerzy wciąż ufają w umiejętności 28-latki, o czym świadczy powołanie do szwedzkiej kadry A.

– Pokazała dobrą formę podczas zawodów w Idre, gdzie miała najszybszy czas biegu w wyścigu długodystansowym. Stina udowadnia również, że podjęła istotne kroki, aby stać się kompletną biathlonistką. Dzięki swojej szybkości może zajść bardzo daleko, nawet w kontekście mistrzostw świata – chwali ją Anna Maria Uusitalo, dyrektor sportowa w Szwedzkim Związku Biathlonowym.

Ostatecznie w szwedzkiej kadrze kobiet znajdą się: Anna Magnusson, Elvira Oeberg, Hanna Oeberg, Linn Persson, Mona Brorsson oraz Stina Nilsson.

Z kolei honoru męskiego biathlonu będą bronić: Jesper Nelin, Malte Stefansson, Martin Ponsiluoma, Oskar Brandt, Peppe Femling i  Sebastian Samuelsson.

Norwegowie liczą na braci Boe

W Oestersund nie zabraknie również faworytów do końcowego sukcesu, czyli braci Boe oraz Sturla Laegreida. To właśnie oni stanowić będą trzon męskiej kadry Norwegii.

Do Szwecji pojedzie także m.in. Sivert Guttorm Bakken, który wygrał przedsezonowy sprint w Sjusjøen. Dzięki temu 23-letni Norweg ma szansę zaprezentować się wśród najlepszych zawodników. By na stałe zagościć w Pucharze Świata Bakken będzie musiał wygrać rywalizację z Filipem Andersenem. O dwa lata młodszy od kolegi z reprezentacji Andersen w zeszłym sezonie wygrał klasyfikację generalną Pucharu IBU. Jeden z nich za nieco ponad tydzień na dłużej wskoczy do czołówki.

Pełny skład męskiej kadry Norwegii: Filip Fjeld Andersen Johannes Dale, Johannes Thingnes Boe, Sivert Guttorm Bakken, Sturla Holm Laegreid, Tarjei Boe oraz Vetle Sjastad Christiansen.

Bez niespodzianek i dodatkowych emocji w obozie kobiet. Kryształowej Kuli bronić będzie Tiril Eckhoff, która jest jedną z faworytek podczas weekednu w szwedzkim Oestersund. O miejsce na podium powalczy również Marte Olsbu Røiseland, czyli druga zawodniczka poprzedniego sezonu.

Lista powołanych biathlonistek: Emilie Agheim Kalkenberg, Ida Lien, Ingrid Landmark Tandrevold, Karoline Offigstad Knotten, Marte Olsbu Røiseland i Tiril Kampenhaug Eckhoff.

Źródło: ski-nordique.net
Fot. Marlene Ström/ Trampolin PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.