Marte Olsbu Roeiseland nie zwalnia tempa. Norweżka rozpoczęła zmagania w 2022 roku od zwycięstwa w sprincie podczas zawodów Pucharu Świata w Oberhofie. Z dobrej strony pokazały się Polki. Kamila Żuk zajęła 19. miejsce, a Monika Hojnisz-Staręga była 47. Obie zawodniczki wystartują w niedzielnym biegu pościgowym.

Liderka nie odpuszcza

Tylko jedną pomyłkę na strzelnicy zanotowała w piątek Marte Olsbu Roeiseland. Liderka Pucharu Świata udowodniła, że w przerwie świąteczno-noworocznej nie zgubiła dobrej dyspozycji. Norweżka okazała się o 7 sekund szybsza od drugiej na mecie Hanny Soli. Co ciekawe, Białorusinka spudłowała dwukrotnie, podobnie jak jej rodaczka, czwarta dziś Dzinara Alimbekava. Ex aequo z Hanną Solą sprint ukończyła także Francuzka Julia Simon.

Dobry występ Polek

Polskie reprezentantki w końcu mogą mieć powody do radości. Punkty Pucharu Świata wywalczyła dziś Kamila Żuk. Polka pudłowała dwukrotnie, ale dzięki dobremu biegowi ukończyła sprint na 19. pozycji. Gorzej strzelecko poradziła sobie Monika Hojnisz-Staręga. Trzy pudła mocno wpłynęły na końcowy rezultat, jednak 47. miejsce także daje prawo startu w niedzielnym biegu pościgowym. 93. miejsce, także z trzema pudłami, zajęła z kolei Anna Mąka.