To będzie prawdziwe święto biathlonu. Rozpoczynające się 8 lutego Mistrzostwa Świata w Oberhofie przyciągną tłumy fanów. Organizatorzy spodziewają się, że do Niemiec zjedzie ponad 160 tysięcy kibiców.

Emocje przez 9 dni

Dziewięć dni rywalizacji, 12 konkurencji i 260 najlepszych biathlonistów z 36 krajów świata – oto najważniejsze liczby Oberhofu. Oprócz tego, po raz pierwszy zostaną wręczone nagrody IBU Hall of Fame. Podczas uroczystej kolacji wyróżnienia otrzymają legendy biathlonu: Andrea Henkel, Kati Wilhelm, Ole Einar Bjoerndalen i Sven Fischer. 

Czytaj także: Mistrzostwa Świata w biathlonie w Oberhofie. Prezentujemy terminarz zawodów 

Modernizacja i 160 tys. fanów

Oberhof na organizatora tegorocznych Mistrzostw Świata został wybrany w 2018 roku. Jednak organizatorzy musieli poczynić odpowiednie inwestycje w infrastrukturę. Od 2019 do 2022 roku trwała modernizacja stadionu Arena am Rennsteig, dzięki której obiekt może pomieścić nawet do 28 tysięcy kibiców: 16,5 tys. na stadionie (wobec 12 tys. przed remontem) i 11,5 tys. wzdłuż trasy.

– Na mniej niż tydzień przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata, w całej rodzinie biathlonowej można odczuć podekscytowanie i oczekiwanie. Nie mamy wątpliwości, że będą to fantastyczne Mistrzostwa, pełne emocjonujących zawodów i niezapomnianych występów sportowców. Oberhof dokonał znacznych inwestycji w stworzenie najnowocześniejszego i zrównoważonego obiektu, który zapewni sportowcom doskonałe warunki do rywalizacji na najwyższym poziomie i będzie wspierał rozwój sportów zimowych w regionie przez wiele lat. Dzięki obecności ponad 160 000 fanów, których spodziewamy się, że wypełnią tę wspaniałą arenę podczas mistrzostw, możemy być pewni niesamowitej atmosfery do cieszenia się z naszego sportu – powiedział Olle Dahlin, prezydent Międzynarodowej Unii Biathlonu.

Należy przypomnieć, że po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata nie będą przyznawane żadne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata, a zawody nie będą wliczane do walki o Małą ani Dużą Kryształową Kulę. Ta zmiana zasad, według IBU „wzmacnia pozycję mistrzostw świata jako najważniejszego, niezależnego wydarzenia w sporcie”.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. Wikimedia/Wikijunkie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.