Aleksander Łoginow okazał się najlepszy w piątkowym teście zorganizowanym w Obertilliach. Drugie miejsce zajął Karim Khalili, a trzecie Simon Eder. Kto okazał się najlepszy wśród pań?

Testy w Obertilliach

W Obertilliach do sezonu przygotowywali się zarówno Rosjanie, jak i Austriacy. Na koniec zgrupowania zorganizowano sprint, który miał trenerom dać odpowiedź na kilka nurtujących pytań. W zawodach wystartowały także panie. Nie zabrakło zawodników i zawodniczek z Białorusi czy Stanów Zjednoczonych.

Wśród mężczyzn najlepiej zaprezentował się Aleksander Łoginow. Rosjanin co prawda spudłował raz, jednak zaprezentował bardzo dobry bieg. Dzięki temu okazał się o pięć sekund szybszy od bezbłędnego Karima Khalili. Trzecie miejsce na podium przypadło Simonowi Ederowi, który również popisał się 100% celnością. Tuż za podium znaleźli się Białorusini – Sergiej Bocharnikow oraz Dzmitry Lazouski.

Dominacja Białorusinek

U pań natomiast prym wiodły Białorusinki. Najlepsza okazała się Dzinara Alimbekawa, która wyprzedziła o 20 sekund Hannę Solę. Trzecie miejsce przypadło zaś Irynie Leshchance. Poza podium znalazły się natomiast Bułgarka Milena Todorowa i Austriaczki – Julia Schwaiger oraz Anna Juppe.

Źródło: ski-nordique.net
Fot. Wikimedia/Marcus Cyron

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.