Dorothea Wierer wygrała bieg ze startu wspólnego w Oestersund. Włoszka okazała się lepsza od dwóch Francuzek: Lou Jeanmonnot i Julii Simon.

14 zawodniczek w 10 sekundach

Pierwsze strzelanie na czysto wykonało 16 zawodniczek. Na czele znajdowała się Julia Simon, za którą biegła Dorothea Wierer oraz Anais Chevalier-Bouchet. W sumie w 10 sekundach mieliśmy aż 14 zawodniczek. Błędy na strzelnicy popełniły chociażby Hanna i Elvira Oeberg (jedno pudło) i Lisa Vittozzi (2 pudła).

Druga wizyta na strzelnicy to popis strzelecki Julii Simon. Liderka Pucharu Świata była bezbłędna i utrzymała prowadzenie. Czołówka nie uległa jednak zmianie. W 10 sekundach mieliśmy już nie 14, ale 5 zawodniczek. Czołówkę tworzyły Julia Simon, Dorothea Wierer, Lou Jeanmonnot, Marte Olsbu Roeiseland i Marketa Davidowa. Fatalne strzelanie zaliczyła za to Denise Herrmann-Wick, która pomyliła się czterokrotnie i spadła na 29. miejsce. Do TOP 10 awansowała za to Hanna Oeberg. Szwedka traciła do Simon niecałe 22 sekundy.

Simon idzie jak po swoje

Trzecie strzelanie to kolejny popis Julii Simon. Francuzka strzelała szybko i celnie, dzięki czemu zyskała 7 sekund przewagi nad Jeanmonnot i 8 nad Wierer. Roeiseland traciła już niecałe 13 sekund. Na 5. miejsce awansowała za to Kanadyjka Emma Lunder. Po trzech wizytach na strzelnicy mieliśmy siedem bezbłędnych zawodniczek.

Czyste strzelanie kluczem do zwycięstwa

Na dystansie Simon powiększała swoją przewagę. I gdy wydawało się, że liderka Pucharu Świata odniesie kolejne zwycięstwo, to wszystko zweryfikowała ostatnia wizyta na strzelnicy. Niestety, ostatnie strzelanie Francuzki nie było idealne. Simon spudłowała ostatni strzał, co skrzętnie wykorzystała Wierer i Jeanmonnot. Włoszka miała 3 sekundy przewagi nad Lou i 12,6 sekundy nad liderką Pucharu Świata. Po czterech strzelaniach czyste konto zachowały tylko trzy zawodniczki. Oprócz Wierer i Jeanmonnot były to Vanessa Voigt, która traciła jednak do tej dwójki blisko minutę.

Kolejność na dystansie nie uległa zmianie. Dorothea Wierer wygrała bieg o 6 sekund przed Jeanmonnot i 11 przed Simon.