Sturla Holm Laegreid nie spuszcza z tonu. Norweg pewnie wygrał piątkowy sprint i włączył się do walki o podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce przypadło Quentinowi Fillon Maillet, a trzecie Sebastianowi Samuelssonowi.

Szybki od samego początku

Sturla Holm Laegreid czuł się dziś świetnie od samego początku rywalizacji. Prowadzenie objął już na drugim punkcie pomiaru czasu zlokalizowanym na 2,7 km. Norweg w ostatnich tygodniach pokazuje, że jego dyspozycja jest najlepsza w tym sezonie. Swoimi występami nawiązuje do sukcesów, jakie święcił w poprzednim sezonie. Sturla był dziś nie tylko bezbłędny na strzelnicy, ale i bardzo szybki na trasie. Drugiego Quentina Fillon Maillet wyprzedził w sumie o 22 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął za to Sebastian Samuelsson.

Niemiecka drużynowa dominacja

Tuż za podium znaleźli się trzej Niemcy – Benedikt Doll, Erik Lesser oraz Philipp Nawrath. Ósmy był natomiast Johannes Kuehn. Niemcy w TOP 10 byli więc najliczniejszą nacją podczas piątkowego sprintu. Warto tu także wspomnieć o Davidzie Zobelu, który startując z numerem 76 zameldował się na mecie z 11. czasem. Jednego reprezentanta mniej w TOP 10 mieli Norwegowie. 7. był Vetle Sjaastad Christiansen, a 9. Aleksander Fjeld Andersen.

Laegreid walczy o 2. miejsce

Świetne występy Sturli w ostatnich tygodniach sprawiły, że Norweg nie walczy już tylko z Christiansenem o 4.miejsce. Po piątkowym sprincie Laegreid traci bowiem 10 „oczek” do drugiego Samuelssona i tylko dwa do trzeciego Emiliena Jacquelin. Rywalizacja o podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nabrała więc jeszcze większych rumieńców.

C73B_v1

Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.