Elvira Oeberg wygrała sobotni bieg masowy rozgrywany w estońskim Otepaa. Drugie miejsce przypadło Denise Herrman, a trzecie Marte Olsbu Roeiseland. Monika Hojnisz-Staręga zajęła 11. miejsce.

20 pań „na czysto”

W biegu masowym pań mogliśmy kibicować Monice Hojnisz-Starędze. Polka biegła z numerem 28. Od początku tempo nadawała Justine Braisaz-Bouchet. Za nią biegły siostry Oeberg i Anais Chevalier-Bouchet. Monika biegła bardzo spokojnie, znajdując się na końcu stawki.

Pierwsze strzelanie na czysto wykonało 20 zawodniczek. Najszybciej na trasę wyruszyła Marte Olsbu Roeiseland. Za liderką PŚ znalazła się Elvira Oeberg i Franziska Preuss. Wśród bezbłędnych zawodniczek znalazła się także Monika Hojnisz-Staręga. Polka zajmowała 16. miejsce.

Monika Hojnisz-Staręga walczy o TOP 10

Na drugim strzelaniu bezbłędne były Marte Olsbu Roeiseland, Linn Persson i Franziska Preuss. Trójka ta miała 5-sekundową przewagę nad kolejnymi zawodniczkami. Dzięki bezbłędnemu strzelaniu na 10. miejsce awansowała Monika Hojnisz-Staręga. Po dwóch wizytach na strzelnicy mieliśmy już tylko 9 zawodniczek z wynikiem 10/10. Polka biegła bardzo dobrze i na trasie awansowała o kolejne pozycje. Do prowadzących zawodniczek traciła około 19 sekund.

Franziska Preuss wysuwa się na prowadzenie

Trzecie strzelanie na czysto wykonała Franziska Preuss. Niemka zyskała prawie 14 sekund przewagi nad Elvirą Oeberg i 20 sekund nad Vanessą Voigt. Monika Hojnisz-Staręga spudłowała raz i biegła na 11. miejscu. Na trasie Preuss biegła bardzo dobrze i zyskiwała kolejne sekundy.

Elvira ucieka reszcie stawki

Na ostatnim strzelaniu prowadząca Preuss spudłowała raz. Jej rywalki wykorzystały ten kosztowny błąd. Preuss traciła do Elviry Oeberg, Marte Olsbu, Linn Persson i Denise Herrmann 8 sekund. Bezbłędna była także Monika, dzięki czemu awansowała na 11. miejsce.

Elvira biegła w swoim stylu. Szwedka pracowała bardzo mocno i powiększała swoją przewagę. Na 11 kilometrze było to już 7 sekund i ciągle rosło. O pozostałe dwa miejsca na podium walczyły Roeiseland, Persson, Herrmann i Preuss. Drugie miejsce przypadło ostatecznie Denise Herrmann, a trzecie Marte Olsbu Roeiseland. Monika Hojnisz-Staręga finiszowała na 11. miejscu.

C73E_v1

Fot. © Thibaut/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *