Reprezentacja Norwegii w składzie Sturla Holm Laegreid i Marte Olsbu Roeiseland okazała się najlepsza w pojedynczej sztafecie mieszanej. Na drugim miejscu znalazła się Szwecja (Sebastian Samuelsson, Hanna Oeberg), a na trzecim Niemcy (Erik Lesser, Franziska Preuss). Polacy ukończyli zmagania na 18. miejscu.

Włosi z nieba do piekła

Pierwsza zmiana przebiegła pod dyktando Włochów. Lukas Hofer strzelał bardzo szybko i mimo dwóch dobieranych nabojów ukończył zmianę na pierwszym miejscu. Tuż za nim znajdował się Simon Eder z Austrii oraz Słoweniec Rok Trsan. Grzegorz Guzik na pierwszym strzelaniu dobierał raz. W stójce jednak Polak miał problemy i musiał bronić się przed karną rundą. Na szczęście skutecznie.

Niestety skuteczności Hofera nie podtrzymała Lisa Vittozzi. Włoszka kompletnie się pogubiła i zanotowała aż trzy karne rundy. na czoło wysunęła się Hanna Oeberg. Szwedka miała sekundę przewagi nad Marte Olsbu Roeiseland. Na 3. miejscu znajdowała się Słowenka Nika Vindisar. Anna Mąka strzelała bezbłędnie i była 17.

W stójce Marte Olsbu strzelała najszybciej i wysunęła swoją sztafetę na prowadzenie. Hanna Oeberg miała duże problemy i musiała bronić się przed karną rundą. Sztuka ta jej się udała, jednak Szwecja spadła na 5. miejsce. Za Norwegią znajdowała się natomiast Słowenia i Stany Zjednoczone. Anna Mąka tym razem musiała biec karną rundę, przez co nasza sztafeta zajmowała 18. miejsce.

Kłopoty Guzika

Sturla Holm Laegreid na piątym strzelaniu powiększył przewagę. Norweg strzelał bezbłędnie, dzięki czemu wyprzedzał rywali o prawie 21 sekund. Na drugim miejscu biegł Erik Lesser, a na trzecim Sebastian Samuelsson. Grzegorz Guzik znów wykorzystał wszystkie dodatkowe naboje, ale uchronił się przed karną rundą. Nasza sztafeta zajmowała w tym momencie 20. miejsce.

Ostatnie strzelanie panów potwierdziło tylko dominację norweskiej sztafety. Sturla był bezbłędny, dzięki czemu Norwegia miała 18 sekund przewagi nad Szwecją. Na trzecim miejscu znajdowali się Niemcy, którzy tracili 28 sekund. Grzegorz Guzik tym razem strzelał na czysto, co dawało naszej sztafecie 17. miejsce i 2:41 straty do lidera. Warto dodać, że w ciągu całych zawodów norweska sztafeta wykorzystała tylko jeden dodatkowy nabój.

Marte Olsbu pieczętuje zwycięstwo

Strzelanie numer 7 nie przyniosło zmiany lidera. Marte Olsbu strzelała bowiem szybko, a przy tym celnie. To samo uczyniła Hanna Oeberg, dlatego jej strata do Norweżki wciąż oscylowała wokół 18 sekund. Podobne strzelanie do rywalek zanotowała Franziska Preuss. Anna Mąka była bezbłędna i razem z Estonką i Belgijką walczyła o 17. miejsce.

Ostatnie strzelanie było dla Marte Olsbu formalnością. 5/5 celnych strzałów zapewniło norweskiej sztafecie kolejne zwycięstwo. Hanna Oeberg i Franziska Preuss także były bezbłędne. Szwedka traciła do Norweżki 17,6 sekundy, a Niemka 25,7 sekundy. Anna Mąka dobierała dwa razy, co pozwoliło utrzymać 18. miejsce.


C73C_v1

Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.