W czwartek organizatorzy zawodów Pucharu Świata w szwedzkim Ostersund ogłosili, że na trybuny stadionu wejdą kibice. Bilety są już w sprzedaży, choć wciąż nie wiadomo, ilu fanów będzie mogło je kupić.

Z powodu pandemii koronawirusa w zeszłym sezonie zawody w Ostersund odbywały się bez udziału publiczności. Rząd Szwecji, podobnie jak wiele innych na świecie, nałożył bolesne dla sportu ograniczenia. Jednak sytuacja powoli wraca do normy, o czym świadczy komunikat organizatorów.

– Kibice będą wpuszczani na trybuny podczas pierwszych dwóch konkursów Pucharu Świata w Oestersund. Bilety są już w sprzedaży. Liczba widzów nie została jeszcze ustalona, ​​ale w sprzedaży nie będzie tylu biletów, co na zwykłych zawodach – czytamy w komunikacie.

Dobre wieści z Niemiec. Zawody w Ruhpolding znowu z kibicami!

Informację o powrocie fanów na biathlonowe trasy przekazał rosyjski portal Match TV. Próbował on również dowiedzieć się, czy kibice z tego kraju również będą mogli podziwiać zmagania najlepszych na świecie.

– W tej chwili obowiązuje tymczasowy zakaz wjazdu do Szwecji z Rosji, który obowiązuje do 31 października. Obawiam się, że nie wiemy, czy będzie obowiązywać po tym terminie – informuje organizator.

Program PŚ w Oestersund:

Etap I – 26-28 listopada

27 listopada – bieg indywidualny, kobiety
27 listopada – bieg indywidualny, mężczyźni
28 listopada – sprint, kobiety
28 listopada – sprint, mężczyźni

Etap II – 2 grudnia – 5 grudnia

2 grudnia – sprint, kobiety
2 grudnia – sprint, mężczyźni
4 grudnia – pościg, kobiety
4 grudnia – sztafeta, mężczyźni
5 grudnia – sztafeta, kobiety
5 grudnia – pościg, mężczyźni

Źródło: matchtv.ru
Fot. Wikimedia/Andreaze (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.