Vetle Sjaastad Christiansen i Ingrid Landmark Tandrevold okazali się najlepsi w pojedynczej sztafecie mieszanej. Drugie miejsce dla Francji, a trzecie dla fantastycznych Szwajcarów. Polska para Andrzej Nędza-Kubiniec i Anna Mąka ukończyła zawody na 12. pozycji.

Norwegia na czele od samego początku

W pojedynczej sztafecie mieszanej wystartowały 24 drużyny. Na starcie zabrakło ekipy z Łotwy. Polskę reprezentowali Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Anna Mąka.

Pierwsze strzelanie najszybciej wykonał Vetle Sjaastad Christiansen. Norweg zyskał 9 sekund przewagi nad Justusem Strelowem i Mihą Dovzanem. Andrzej Nędza-Kubiniec dobierał raz i wybiegł na 18. miejscu.

Na drugim strzelaniu Christiansen nie wypadł tak dobrze i musiał dwukrotnie dobierać. Rywale też jednak pudłowali. Najlepiej poradził sobie w tych warunkach Niklas Hartweg. Dzięki temu Amy Baserga rozpoczęła swoją zmianę na prowadzeniu, mając 6,5 sekundy przewagi nad Ingrid Landmark Tandrevold. Na 3. miejscu zameldowali się Francuzi. Tuż za nimi znajdowały się sztafety z Japonii oraz Korei Południowej. Andrzej Nędza-Kubiniec dobierał dwukrotnie, ale awansował na 13. miejsce.

Tandrevold niezagrożona przez rywalki

Pierwsze strzelanie pań najszybciej i najcelniej wykonała Tandrevold. Niecałe 10 sekund za nią znalazła się Amerykanka Deedra Irwin, która także była bezbłędna. Na trzecim i czwartym miejscu znalazły się Baserga i Jeanmonnot. Anna Mąka strzelała bezbłędnie i przesunęła się na 12. miejsce.

Na czwartym strzelaniu Tandrevold musiała dobierać raz, ale nie odbiło się to na jej pozycji. Bezbłędna była Jeanmonnot, która do Norweżki straciła 8 sekund. Na trzecim miejscu znajdowała się Baserga, a na czwartym Irwin. Anna Mąka dobierała raz i przesunęła się na 11. miejsce.

Andrzej Nędza-Kubiniec awansuje do TOP 10

Piąte strzelanie Christiansena było szybkie i bezbłędne, dzięki czemu Norwegia powiększyła przewagę. Guigonnat i Hartweg także strzelali na czysto, jednak tracili do Christiansena już 20 sekund. Czwarte miejsce utrzymał Schommer, który również nie musiał dobierać. Andrzej Nędza-Kubiniec dobierał raz i utrzymał 11. pozycję.

Christiansen w stójce ponownie spudłował dwa strzały, jednak znów nie miało to żadnych konsekwencji. 14 sekund za Norwegią znalazła się Francja. 3. miejsce utrzymali Szwajcarzy, a czwarte Amerykanie. Andrzej Nędza-Kubiniec ponownie dobierał jeden nabój, ale dzięki szybkiemu strzelaniu awansował na 10. miejsce.

Tandrevold dopełnia dzieła

Po siódmym strzelaniu mieliśmy status quo. Tandrevold w leżaku strzelała szybko i celnie. Podobnie Jeanmonnot oraz Baserga. Irwin dobierała raz, ale utrzymała 4. miejsce. Anna Mąka także strzelała szybko i celnie, dzięki czemu nasza sztafeta była już 9.

Czytaj także: Vetle Sjaastad Christiansen: Obserwowanie Ingrid na ostatnim strzelaniu było niesamowite

Ostatnie strzelanie dopełniło formalności. Ingrid Landmark Tandrevold oddała pięć celnych strzałów i udała się na ostatnią pętlę w kierunku mety. Jeanmonnot dobierała raz i miała niecałe pięć sekund przewagi nad Amy Basergą. Niestety szanse na dobry wynik straciła sztafeta amerykańska. Irwin musiała biec karną rundę. Anna Mąka dobierała dwa razy i spadła na 12. miejsce.

Kolejność w czołówce nie uległa zmianie do samego końca. Norwegia miała 41 sekund przewagi nad Francją i prawie 50 sekund nad Szwajcarią. Na 4. miejscu znalazła się Finlandia, a na 5. Austria. Na 12. miejscu zawody zakończyła reprezentacja Polski.

psm-pokljuka

Fot. Matic Klansek Velej/Sportida

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.