Dla biathlonistów wiosna oznacza jedno – czas rozpocząć przygotowania do sezonu zimowego. Już 5 maja w Dusznikach-Zdroju rozpocznie się pierwsze zgrupowanie kobiecej kadry Polski. Mężczyźni z kolei będą trenować w Kościelisku od następnej niedzieli.

Kadra bez Hojnisz-Staręgi

Polskie biathlonistki w Dusznikach-Zdroju spędzą ponad dwa tygodnie, gdzie pod czujnym okiem nowego trenera rozpoczną proces budowania formy przed najbliższym sezonem Pucharu Świata i Pucharu IBU. Tobias Torgersen powołał sześć zawodniczek. Są to: Kamila Żuk, Anna Mąka, Joanna Jakieła, Natalia Tomaszewska, Magda Piczura oraz Kamila Cichoń.

Na zgrupowaniu kadry zabraknie natomiast Moniki Hojnisz-Staręgi, która zamierza trenować indywidualnie. Do reszty kadry nasza najlepsza zawodniczka dołączy w późniejszym terminie. Torgersen nie sprawdzi również formy Kingi Zbylut. 27-latka skupia się aktualnie na sprawach prywatnych i nie wiadomo, kiedy wróci do treningów.

Obóz w Polsce potrwa od 5 maja do 16 maja.

Bez zaskoczeń wśród panów

W maju po raz pierwszy spotkają się również reprezentanci Polski. Trener Rafał Lepep również powołał sześciu zawodników. Pomiędzy 8 a 25 maja w Kościelisku trenować będą zarówno starzy wyjadacze, jak i młode wilki. O miejsce w kadrze na Puchar Świata walczyć będą Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Tomasz Jakieła, Marcin Zawół, Jan Guńka i Konrad Badacz.

Źródło: inf. prasowa/oprac. własne
Fot. shutterstock.com, zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *