Ruszyła kolejna edycja akcji Biathlon Climate Challenge, w ramach której Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) i firma Viessmann będą finansować sadzenei drzew. Zabawa trwa od 1 sierpnia do zakończenia Letnich Mistrzostw Świata w Biathlonie w Ruhpolding (24-28 sierpnia 2022).

Celem akcji jest posadzenie 50 000 drzew w ramach certyfikowanych projektów ponownego zalesienia. Lokalizację połowy z nich wybierze TIST, organizacja pozarządowa działająca w czterech państwach. Druga połowa zostanie posadzona w lesie firmy Viessmann.

– Ekstremalna pogoda z falami upałów, pożarami lasów i suszą wokół nas dowodzi, że zmiany klimatyczne zachodzą teraz i że podejmowanie działań na rzecz klimatu jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Biathlon Climate Challenge to świetny sposób na podniesienie świadomości na temat tych problemów i promowanie zdrowego stylu życia. Jest to zabawny sposób na pokazanie, że niewielki wkład poszczególnych osób składa się na dużą zmianę – mówił prezydent IBU Olle Dahlin.

W akcję zaangażowało się osiem osób ze świata biathlonu, na czele ze zdobywcą Dużej Kryształowej Kuli. Są to:

  • Denise Herrmann (Niemcy);
  • Marketa Davidowa (Czechy);
  • Elvira Oeberg (Szwecja);
  • Deedra Irwin (USA);
  • Benedikt Doll (Niemcy);
  • Quentin Fillon Maillet (Francja);
  • Vetle Sjaastad Christiansen (Norwegia);
  • Jules Burnotte (Kanada).

Pięć kroków do lepszego świata

Wszyscy, którzy chcą dołączyć do akcji, mogą to zrobić w pięciu prostych krokach. Wystarczy wybrać drużynę, do której chcemy dołączyć, pobrać aplikację ViMove z Google Play lub App Store, utworzyć profil, dołączyć do wybranej drużyny i zacząć się ruszać. Liczy się każda aktywność fizyczna – jazda na rowerze, na rolkach, bieganie, piesze wędrówki, joga i wiele, wiele innych.

Tabela jest na żywo wyświetlana na stronie biathlonworld.com, dzięki czemu można na żywo śledzić postępy wszystkich drużyn.

– Podczas inauguracyjnej edycji w 2021 roku do wyzwania dołączyło prawie 8000 fanów, a w ciągu 25 dni osiągnęliśmy zakładany cel, czyli 100 000 drzew. Fani pokonali łącznie dystans 618 595 kilometrów i spalili 32 369 652 kalorii – wyliczał Ivo Hoevel, wiceprezydent marketingu w firmie Viessmann.

Razem ku przyszłości

Biathlon Climate Challenge 2022 jest częścią strategii zrównoważonego rozwoju IBU 2020-2030, która zobowiązuje IBU do zaspokojenia potrzeb w zakresie zrównoważonego rozwoju w pięciu różnych obszarach: klimat, sport, ludzie, miejsce i wydarzenia, komunikacja i świadomość. Jej celem klimatycznym jest redukcja emisji zgodnie z celami porozumienia klimatycznego z Paryża i bycie neutralnym dla klimatu jako sport, najpóźniej do 2030 roku.

Źródło: biathlonwordl.com
Fot. © Walter/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.