Prezydent Niemiec był gościem na Mistrzostwach Świata w Oberhofie. Frank-Walter Steinmeier przyglądał się zmaganiom biathlonistów w walce o medale w sprincie i odpowiedział na kilka pytań.

Prezydent na miejscu

Frank-Walter Steinmeier przyznał, że chętnie odwiedza miejsca, w których rywalizują niemieccy sportowcy. W rozmowie z organizatorami przyznał, że miał okazję rozmawiać z biathlonistami, którzy chwalili wyremontowany obiekt w Oberhofie.

– Gdy w Niemczech odbywają się istotne wydarzenia sportowe, to lubię poświęcać swój czas, aby tam być. Odkąd trzy lata temu przyznano [Oberhofowi – przyp. red.] Mistrzostwa Świata, tutaj naprawdę zaczęło się dziać i powstał gruntownie wyremontowany obiekt sportowy. Pozwolono mi porozmawiać z kilkoma zawodnikami, którzy czują się tu bardzo dobrze i mają najlepsze warunki do rywalizacji. To wspaniale. Z perspektywy Niemiec mistrzostwa świata rozpoczęły się od zwycięstwa Denise Herrmann-Wick. Mam nadzieję, że tak będzie dalej – powiedział prezydent RFN.

Nadchodzą problemy?

Polityk podkreślił, że odbywające się w Oberhofie Mistrzostwa Świata mają „olbrzymią” wartość dodaną, ponieważ „oglądają je miliony kibiców z Niemiec i całego świata”. Dodał również, że organizatorów biathlonu i nie tylko czeka w następnych latach sporo pracy.

– Rozmawiałem z organizatorami. Jeżeli śnieg ma być produkowany w nadchodzących latach, powinno być możliwe jego wytwarzanie w sposób zrównoważony. Głównym nakazem było zatem poleganie na energii odnawialnej i zrównoważonym rozwoju podczas przebudowy areny. Dużą rolę odgrywają tutaj systemy słoneczne i odnawialne źródła energii – zaznaczył Frank-Walter Steinmeier.

Dodał również, że „sporty zimowe będą musiały się przeorientować” z uwagi na zrównoważony rozwój. Prezydent Niemiec zwrócił uwagę, że będzie on „dużym problemem dla wszystkich prowadzących obiekty sportowe”.

– Myślę, że Oberhof to duży krok w przód. Pod tym względem ta lokalizacja i ten obiekt sportowy są rzeczywiście zabezpieczone na najbliższe lata, a miejmy nadzieję, że nawet dekady – powiedział.

Źródło: inf. prasowa/oprac.własne
Fot. Kevin Voigt/Oberhofer Sport und Event GmbH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *