Quentin Fillon Maillet po raz siódmy w tym sezonie Pucharu Świata stanął na najwyższym stopniu podium. Przez 3/4 wyścigu krok w krok podążał za nim jego rodak Emilien Jacquelin, ale Francuz ostatecznie znalazł się poza podium. Drugi był Niemiec Erik Lesser, trzeci Włoch Lukas Hofer.

Francuzi biegną jak po swoje

Pierwsze strzelanie to piękna praca w wykonaniu Francuzów. Bezbłędny był zarówno Quentin Fillon Maillet, jak i Emilien Jacquelin. Jednak to zwycięzca sprintu miał przewagę, i to bardzo wyraźną – 18 sekund. Pięć sekund później na punkcie pomiaru czasu zameldował się Norweg Filip Fjeld Andersen.

Lider i wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w trakcie kolejnej wizyty na strzelnicy udowodnili, że nie bez powodu zajmują te miejsca. Fillon Maillet oraz Jacquelin byli szybcy i celni i pewnie prowadzili. Tym bardziej, że goniący ich rywale pudłowali na potęgę. Z tego zamieszania skorzystał Erik Lesser, który był trzeci. Jednak do lidera tracił aż 42 sekundy i kilku groźnych rywali za plecami.

Jacquelin traci podium

Pierwsze strzelanie w pozycji stojąc i pojedynek rodem z westernu. Obaj Francuzi biegli to okrążenie razem i razem stanęli na strzelnicy. Lepiej z tego braterskiego pojedynku wyszedł Fillon Maillet, który trzeci raz dziś był bezbłędny. Jego rodak z kolei musiał biec karną rundę i ponownie musiał odrabiać straty. Tym razem wynosiły one niespełna 20 sekund, zaś przewaga Jacquelin nad trzecim Lukasem Hoferem wynosiła pół minuty, co oznaczało, że obaj panowie rozstrzygną między sobą losy biegu pościgowego.

Ostatni raz na strzelnicy i po jednym pudle Fillon Maillet i Jacquelin. Nie zmieniło to nic w klasyfikacji, bowiem przewaga obu zawodników nad resztą stawki była bardzo duża. Lider klasyfikacji generalnej miał 25 sekund przewagi nad swoim rodakiem i pewnie biegł po zwycięstwo. O drugie miejsce musiał wciąż walczyć Jacquelin, który miał tylko 7 sekund zapasu nad Lukasem Hoferem.

Grupa pościgowa bardzo szybko dogoniła Francuza i walka o drugie miejsce wyglądała niezwykle emocjonująco. Erik Lesser, Lukas Hofer i Emilien Jacquelin biegli niemal łeb w łeb. Cztery sekundy za nimi znajdował się Vetle Christiansen. Ostatecznie właśnie tak wyglądała klasyfikacja tego biegu. Wygrał Quentin Fillon Maillet przed Niemcem Lesserem i Włochem Hoferem. Poza podium wypadł Jacquelin.

C73D_v1 (1)

Źródło: biathlonpogodzinach.pl
Fot. © Walter/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.