Jednym z największych faworytów do zdobycia złota na Mistrzostwach Świata w Oberhofie i zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będzie Quentin Fillon Maillet. Francuz nie ukrywa, że jego celem na ten sezon jest obrona Dużej Kryształowej Kuli oraz mistrzostwo świata.

Quentin Fillon Maillet i jego cele

30-latek od sezonu 2018/2019 nie schodzi z podium klasyfikacji generalnej. Przez trzy sezony zajmował najniższą lokatę na podium, by w minionej kampanii sięgnąć po upragnioną Dużą Kryształową Kulę. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich dorzucił do tego dwa złote i trzy srebrne medale. To czyni z niego jednego z najlepszych aktualnie biathlonistów na świecie.

Nic dziwnego, że cele na zbliżający się sezon są niezmienne – zwyciężać. Quentin Fillon Maillet podkreśla, że chce wygrać wszystko, co tylko możliwe, a by to osiąnąć musi prezentować równą formę przez cały sezon.

– Uda mi się mistrzem świata tylko przy ciągłym dążeniu do Dużej Kryształowej Kuli, gdzie będę musiał wygrywać jak najwięcej biegów – powiedział w wywiadzie dla „Nordic Magazine”.

Brakujące mistrzostwo świata

Francuz zna smak złota na mistrzostwach świata – w 2016 roku zdobył je w sztafecie mieszanej, zaś w 2020 roku w sztafecie zwykłej. Jednak do kolekcji brakuje mu mistrzostwa wywalczonego osobiście.

– To cel, który przeraża mnie mniej niż w zeszłym roku, gdy mówiłem o igrzyskach olimpijskich. Mam teraz więcej doświadczenia, aby poradzić sobie z emocjami i ścigać się w czołówce. Mam nadzieję, że zdobędę ten tytuł – mówił odnośnie zdobycia najwyższego wyróżnienia w Oberhofie.

Mistrzostwa Świata w Oberhofie odbędą się w dniach 8-19 lutego 2023 roku.

Źródło: nordicmag.info
Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.