Quentin Fillon Maillet miał dziś powody do zadowolenia. Francuz nie tylko wygrał czwarty raz w tym sezonie, ale także po raz drugi wygrał mając 100% skuteczności na strzelnicy. – To był wspaniały wyścig – powiedział po zawodach.

Fillon Maillet nie należy do zawodników, którzy w sprincie często nie popełniają błędów. Choć w pozycji leżącej notuje on 86% skuteczność, a w pozycji stojącej aż 92%, to tylko połowa jego zwycięstw kończyła się bez dodatkowych karnych rund.

– Moje pierwsze zwycięstwo w sprincie czystym kontem. Dobrze było dziś strzelać na czysto. Jestem bardzo zadowolony z tego wyścigu. To był wspaniały wyścig. Uwielbiam to miejsce, ponieważ osiem lat temu stanęłam na pierwszym podium – mówił Francuz.

29-latek na linii startu zameldował się jako lider klasyfikacji generalnej. Przyznał jednak, że nie odczuwał w związku z tym dodatkowej presji.

– Noszenie żółtego plastronu nie stanowiło dla mnie problemu, chociaż myślałem, że może tak być. W przeszłości myślałem, że jeśli masz ten plastron, to czujesz większą presję. Ale nie dziś. Cieszyłem się, że mogę ścigać się nosząc go – dodał.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. shutterstock.com/Pierre Teyssot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.