Obecna kampania nie układa się po myśli Francuza. Quentin Fillon Maillet również słabo rozpoczął Mistrzostwa Świata w Oberhofie. Brąz w sztafecie mieszanej to tylko miłe złego początki. W sprincie był 9,. zaś w biegu na dochodzenie zajął dopiero 12. miejsce.

Znów to samo

Quentin Fillon Maillet miał w niedzielę szanse, by zyskać kilka pozycji. Jednak już na pierwszym strzelaniu pozbawił się tej nadziei, gdy popełnił aż trzy błędy. Na kolejnym okrążeniu dorzucił jeszcze dwa i pewnym było, że ubiegłoroczny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie będzie liczył się w walce o medale.

– Tak, jestem sfrustrowany. Nie mam nic do powiedzenia na temat tego wyścigu. Jestem zmęczony wyjaśnianiem za każdym razem problemów, które miałem w trakcie wyścigu, ponieważ mam ambicje, a to nie o to chodzi – powiedział portalowi ledaupine.com.

Bieg na srebro

Pomimo fatalnego strzelania (łącznie 7 karnych rund),  Fillon Maillet na dodatkowe 1050 metrów biegu poświęcił niespełna 3 minuty. Gdyby udało mu się uniknąć choć dwóch z nich, to zostałby wicemistrzem świata w biegu pościgowym.

– Jedyną pozytywną rzeczą jest moja forma biegowa, która jest dobra. Kiedy popełniłem pięć błędów na drugim strzelaniu, to był koniec walki o medale, wyścig się skończył. Nie wykonałem dobrze swojej pracy i dzisiaj jestem rozczarowany – dodał biathlonista.

Źródło: ledauphine.com
Fot. © Walter/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *