Kampania 2022/2023 kompletnie nie układa się po myśli ubiegłorocznego zdobywcy Dużej Kryształowej Kuli. Jednak sezon jest jeszcze do uratowania, pod warunkiem zdobycia medalu na Mistrzostwach Świata w Oberhofie. Quentin Fillon Maillet zapowiada walkę o podium.

Quentin Fillon Maillet – w poszukiwaniu formy

Francuski biathlonista z pewnością nie jest w swojej optymalnej formie. Quentin Fillon Maillet w ubiegłym roku przywiózł z Pekinu dwa złote i strzy srebrne medale. Do tego dołożył Małą Kryształową Kulę za sprinty i biegi pościgowe oraz Dużą Kryształową Kulę. Powtórzenie tych sukcesów w sezonie 2022/2023 jest niemal niemożliwe, bowiem jego strata w klasyfikacji generalnej do Johannesa Boe wynosi grubo ponad 600 punktów.

Co więcej, indywidualnie Francuz tylko raz stanął na podium w zawodach Pucharu Świata. W biegu pościgowym w Pokljuce zajął 2. miejsce.

– Chęci nigdy nie brakowało. Może motywacja była dobra, ale nie na poziomie z ostatnich lat. Musiałem ją odbudować. Ten początek sezonu tłumaczę wynikami z poprzedniego sezonu, ale nie tylko. Jestem zmotywowany, ale brakuje mu trochę pewności siebie. Wszystko zatoczyło koło w zeszłym roku, w sensie, że forma jest, wyniki też są, podczas gdy w tym roku wszystko jest trudniejsze. Staram się odwrócić ten trend przed mistrzostwami świata, żeby zdobyć medal – powiedział w rozmowie z portalem lequipe.fr.

Pokonać Norwegów

Głównym faworytem do złota w każdej konkurencji będzie Johannes Boe. Dwa pozostałe miejsca na podium mogą przypaść w udziale jego kolegom z reprezentacji. Sturla Holm Laegreid i Vetle Sjaastad Christiansen są ostatnio w świetnej dyspozycji i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy oglądać norweskie podium. Zapobiec takiej sytuacji chce właśnie Quentin Fillon Maillet.

– Ogólnie z zawody na zawody jest coraz lepiej. Czwarte miejsce na świecie to jeszcze nie katastrofa, ale mam nadzieję na trochę lepsze wyniki niż na początku sezonu. Forma nie ma znaczenia. Postaram się przyjechać jak najbardziej zmotywowany i pewny siebie na te mistrzostwa świata, a potem spróbuję pokonać tych Norwegów, ponieważ są bardzo silni, nawet jeśli nie koncentruję się tylko na nich – dodał biathlonista z Burgundii.

Źródło: lequipe.fr
Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.