W rosyjskim obozie trwa obecnie rywalizacja o miejsce w kadrze A. W piątek i sobotę krajowi zawodnicy powalczą o szansę startu w zawodach Pucharu Świata. Pierwsza próba padła łupem Ilnaza Mukhamedzianowa. 24-latek jest na dobrej drodze do uzupełnienia składu Sbornej w tym sezonie.

Osiemnastu zawodników walczy o jedno miejsce

Do tej pory rosyjska kadra liczy pięciu pewniaków. Są to: Aleksander Łoginow, Eduard Łatypow, Jewgienij Garaniczew, Matwiej Jelisiejew oraz Said Khalili. W kadrze A pozostało jedno wolne miejsce, o które walczy osiemnastu zawodników. W piątek i sobotę w Chanty-Mansyjsku staną oni do rywalizacji, która wyłoni ostatniego członka rosyjskiej drużyny.

Ważny krok Mukhamedzianowa

W piątek rano rozegrano sprint na 10 km. Zawody zostały zdominowane przez 24-letniego Ilnaza Mukhamedzianowa. Rosjanin tylko raz pomylił się na strzelnicy, tak jak Aleksander Povarnitsyn. Mukhamedzianow znacznie lepiej zaprezentował się jednak w biegu i pokonał swojego kolegę o ponad pięć sekund. Trzecie miejsce zajął Danił Serochwostow.

Poniżej oczekiwań spisał się natomiast Anton Babikow i Maksim Cwietkow. Doświadczeni zawodnicy zajęli dopiero odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce. O tym, kto zajmie ostatnie wolne miejsce w kadrze A zadecyduje jutrzejszy bieg masowy.

Źródło: biathlonlive.com
Fot.: Hellmaster ru, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.