Norwegowie chyba zapomnieli, że sztafeta w Ruhpolding już była i całkowicie zdominowali bieg ze startu wspólnego. Wygrał, jakżeby inaczej, Johannes Thingnes Boe. Drugie miejsce dla Vetle Sjaastada Christiansena, trzecie dla Sturli Holm Laegreida, a czwarte dla Tarjeia Boe. Najlepszym zawodnikiem spoza Norwegii był dziś Emilien Jacquelin.

Dobre otwarcie Francuzów

Johannes Boe od samego początku narzucił wysokie tempo. Tylko Vetle Sjaastad Christiansen zdecydował się utrzymać tempo kolegi z reprezentacji. Na pierwszym strzelaniu kady z nich zaliczył jedną karną rundę. Na prowadzenie wyszli za to Francuzi. Quentin Fillon Maillet i Fabien Claude strzelali na czysto. Na trzecim miejscu był także bezbłędny Tarjei Boe, a na czwartym Emilien Jacquelin.

Drugie strzelanie na czysto wykonali m.in. Johannes Boe, Fabien Claude, Vetle Christiansen, Justus Strelow czy David Zobel. Po jednej karnej rundzie musieli biec Quentin Fillon Maillet czy Benedikt Doll. Bardzo dobrze spisywał się także Vytautas Strolia, który dzięki bezbłędnemu strzelaniu zajmował na półmetku rywalizacji 8. miejsce. W 11 sekundach mieliśmy w sumie dziewięciu zawodników.

Problemy czołówki na trzecim strzelaniu

Trzecie strzelanie to pomyłki czołówki. Johannes i Vetle pudłowali raz, a Fabien Calude dwukrotnie. Bezbłędnie strzelali za to Tarjei Boe, Sebastian Samuelsson i Vytautas Strolia! Na 6. miejscu wybiegł także Jakov Fak. Z czołowej dziesiątki wypadli za to niemieccy zawodnicy. W bezpośredniej walce o zwycięstwo pozostało więc pięciu zawodników.

Na dystansie Johannes Boe nadawał wysokie tempo, przez co kontakt z czołówką stracił Strolia. Na prowadzeniu z 5-sekundową przewagą mieliśmy więc J.T. Boe, Vetle Christiansena, Sebastiana Samuelssona oraz Tarjeia Boe. Lider Pucharu Świata wypracował sobie jednak blisko 10-selundową przewagę przed ostatnim strzelaniem.

Johannes nie pozostawia złudzeń kolegom i rywalom

I było to dobre posunięcie. Johannes spudłował raz, podobnie jak jego rywale. Bezbłędny był za to Christiansen, który objął prowadzenie. Norweg miał 6 sekund przewagi nad liderem Pucharu Świata. Na 3. miejscu biegł Tarjei Boe, a na 4. Sturla Holm Laegreid. Norwegowie znów więc zdominowali rywalizację.

Najlepszym nie-Norwegiem po czterech strzelaniach okazał się Vytautas Strolia. Cztery sekundy za Litwinem biegł jednak Emilien Jacquelin. W tej rywalizacji także więc mogło się jeszcze wszystko wydarzyć.

Na ostatniej pętli, bez żadnego zaskoczenia, Johannes doścignął swojego kolegę z reprezentacji. Lider Pucharu Świata zaatakował na podbiegu przed punktem pomiaru czasu usytuowanym na 13 kilometrze i 900 metrze i szybko zyskał kilka sekund przewagi. Za plecami Norwegów Jacquelin wyprzedził Strolię, a Stalder i Strelow Samuelssona.

Na mecie Johannes miał 19 sekund przewagi nad Christiansenem. Walkę o trzecie miejsce wygrał natomiast ze starszym z braci Boe Sturla Holm Laegreid. Piąte miejsce dla Jacquelina, a szóste dla Strolii. Samuelsson ostatecznie ukończył bieg przed Strelowem i Stalderem. Czołową dziesiątkę zamknął natomiast Fabien Claude.

mass-m-ruhpolding

Fot. © Osula/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.