Julia Simon była najlepsza w niedzielnym biegu ze startu wspólnego na 12,5 kilometra. Francuzka po walce na ostatnim okrążeniu pokonała Lisę Vittozzi oraz rodaczkę Anais Chevalier-Bouchet. Polki nie startowały.

Leżak nic nie wyjaśnia

Po pierwszym okrążeniu i strzelaniu w walce o zwycięstwo liczyło się aż osiem biathlonistek z siedmiu różnych krajów. Sytuacja zmieniła się po drugiej wizycie na strzelnicy i różnice pomiędzy liderką a resztą stawki zaczęły się znacząco zwiększać. Na czele znajdowały się najlepsze zawodniczki tego sezonu, czyli posiadaczka żółtej koszulki Julia Simon, trzecia w klasyfikacji generalnej Lisa Vittozzi oraz liderka klasyfikacji biegu masowego Lisa Hauser. Austriaczki z równowagi nie wytrącił nawet fakt, że na drugim kółku potkęła się i złamała kij, który szybko został jej wymieniony.

Pokaz siły Simon

Strzecie strzelanie mogło wywrócić sytuację na trasie do góry nogami, ale Julia Simon pokazała, dlaczego to ona lideruje w Pucharze Świata. Pomimo jednej karnej rundy dobiegła pierwsza do punktu pomiaru czasu. Tuż za nią znajdowała sie Włoszka, które również miała w nogach dodatkowe 150 metrów po tym strzelaniu.

Niespodziewanie do walki o podium włączyły się Anais Chevalier-Bouchet oraz Vanessa Voigt. Francuzka i Niemka były bezbłędne i traciły do liderki kilkanaście sekund. Wszystko miało zatem rozstrzygnąć się w trakcie ostatniej wizyty na strzelnicy.

Julia Simon mogła spokojnie zestrzelić 5 celów i biec do mety, ale Francuzka trzeci raz biegła karną rundę, co otwierało szansę przed goniącym ją peletonem. Na jego czoło wysunęła się Lisa Vittozzi, ale była tylko o sekundę przed Simon. Z kolei pół sekundy za nią biegła Chevalier-Bouchet.

Biathlonistki biegły jedna za drugą przez połowę ostatniego okrążenia. Mniej więcej na 700 metrów przed metą Chevalier-Bouchet zaczęła wyraźnie tracić i walka o zwycięstwo toczyła się pomiędzy Simon a Vittozzi. Z niej obroną ręką wyszła biathlonistka z Francji, która zdecydowała się zaatakować i uciekła rywalce na kilka metrów. Prowadzenia nie oddała do końca i wygrała swój trzeci bieg w tym sezonie.

C73E_v1

Fot. © Stancik/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *