Quentin Fillon Maillet wygrał niedzielny bieg pościgowy w Ruhpolding. Francuz okazał się lepszy od Aleksandra Łoginowa i Antona Smolskiego.

Świetny początek Dolla

Pierwsze strzelanie bezbłędnie wykonał Benedikt Doll. Dzięki temu jako pierwszy opuścił strzelnicę. Quentin Fillon Maillet spudłował raz, przez co tracił do Niemca 15 sekund. Na trzecim miejscu znalazł się natomiast Tero Seppala. Fin również nie popełnił błędu na strzelnicy, podobnie jak czwarty Erik Lesser, piąty Dominik Windisch i szósty Eric Perrot.

Drugie strzelanie nie przyniosło dużych zmian w czołówce. Z TOP 10 wypadł Tero Seppala, który biegł karną rundę. Zarówno Doll, jak i Fillon Maillet oraz Lesser byli bezbłędni. 10/10 strzelał także Aleksander Łoginow, dzięki czemu awansował z 32. na 4. pozycję.

Strolia wciąż w czołówce

Kluczowe dla całej rywalizacji okazało się trzecie strzelanie. Quentin Fillon Maillet był bezbłędny, podczas gdy Benedikt Doll pomylił się aż dwa razy! Na drugie miejsce wskoczył bezbłędny Erik Lesser, jednak jego strata do Francuza wynosiła 36 sekund. Trzeci biegł natomiast Sebastian Samuelsson. Tuż za nim plasował się Litwin Vytautas Strolia.

Quentin Fillon Maillet przypieczętował zwycięstwo podczas ostatniej wizyty na strzelnicy. Pomimo jednego pudła wybiegł na trasę z przewagą 30 sekund nad Strolią! Litwin natomiast miał nieco ponad 3 sekundy przewagi nad Łoginowem. Czwarty biegł Anton Smolski, a piąty Erik Lesser, który także zaliczył karną rundę.

Niebywała pogoń Jacquelina

Na trasie Strolia został jednak wyprzedzony przez Łoginowa, Smolskiego i Desthieux. Największy awans w dzisiejszym biegu zanotował Emilien Jacquelin – z 53. na 20. pozycję. Jakov Fak przesunął się o 31 pozycji – z 39. na 8. miejsce. Jedno oczko mniej awansował zaś Łoginow – z 32. na 2.

bied-posc-m-ruhp

Fot. © Thibaut/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.