W niedzielę Sebastian Samuelsson wygrał swój pierwszy sprint w karierze. Zwycięstwo ma podwójnie słodki smak, bowiem udało mu się to osiągnąć na ojczystej ziemi. Myślę, że to najlepszy wyścig, jaki kiedykolwiek pobiegłem – powiedział Szwed w rozmowie z SVT.

W ubiegłym sezonie podbił to, co do tej pory było jego jedynym sukcesem w Pucharze Świata, narzucając się w pogoni za Kontiolahti. Dzisiaj Sebastian Samuelsson wygrał swój pierwszy sprint w karierze, w domowym wyścigu w Oestersund, dzięki czemu mógł radować się ze swoimi fanami.

Oczywiście, że wszystko jest bardzo fajne. To moje pierwsze zwycięstwo w sprincie, więc jest świetnie. Myślę, że to najlepszy wyścig, jaki kiedykolwiek pobiegłem. Jestem niesamowicie dumny ze swojego występu, zwłaszcza biorąc pod uwagę wczorajszy dzień, kiedy myślałem, że dobrze sobie radzę, ale w ogóle nie odniosłem sukcesu. Cieszę się, że udało mi się odwrócić sytuację – powiedział Sebastian Samuelsson.

Szwed był również pytany o sobotni bieg indywidualny, w którym popełnił aż sześć błędów na strzelnicy i zajął dopiero 40. miejsce. Zawodnik zapewnił, że sztab będzie analizował tę sytuację.

– Staram się zrozumieć przyczynę tych błędów – powiedział krótko.

Źródło: svt.se
Fot. Wikimedia/Andreaze (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *