Sebastian Samuelsson nie zwalnia tempa. Szwed wygrał drugi sprint w Oestersund. Nie przeszkodziła mu w tym nawet jedna karna runda. Polacy ponownie poza najlepszą sześćdziesiątką.

Pan Sprinter Sebastian

Sebastian Samuelsson po raz kolejny udowodnił, że jest w bardzo dobrej dyspozycji na początku sezonu. Szwed pobiegł kapitalnie, co w dzisiejszej rywalizacji miało ogromne znaczenie. Po niedzielnym zwycięstwie Samuelsson znów był w gronie faworytów. I nie zawiódł. Tym razem Szwed spudłował raz, jednak przy tak dobrej dyspozycji biegowej nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu kolejnej wygranej. Rywale także nie utrudniali sprawy gospodarzowi. W czołówce bezbłędni byli tylko Rosjanin Edward Łatypow i Norweg Sturla Holm Laegreid. Ich dyspozycja biegowa nie była jednak tak dobra, by znaleźć się nawet na podium.

Francuska pogoń

Na „pudle” znaleźli się za to dwaj Francuzi – Emilien Jacquelin oraz Quentin Fillon Maillet. Każdy z nich mylił się na strzelnicy raz. 4,6 s do podium stracił wspomniany wcześniej Łatypow. Kolejne dwa miejsca przypadły Norwegom – Christiansenowi i Laegreidowi. Ten drugi był dziś bezbłędny, jednak wciąż prezentuje nie najlepszą dyspozycję biegową. Podobnie jak Johannes Thingnes Boe, który po jednej karnej rundzie zajął dziś 9. miejsce.

Na uwagę zasługuje także dwóch bezbłędnych zawodników, którzy zameldowali się dziś w TOP10. Mowa tu o Włochu Lukasie Hoferze (7. miejsce) i Szwajcarze Benjaminie Wegerze (10. miejsce). Nowym liderem cyklu został zaś Samuelsson, który o jeden punkt wyprzedza Johannesa Boe. Trzecie miejsce zajmuje Vetle Sjaastad Christiansen.

Polacy przegrali biegowo

Naszym reprezentantom ponownie nie udało się wywalczyć miejsca punktowanego. Zabraknie ich także na starcie biegu pościgowego. Łukasz Szczurek był dziś bezbłędny, jednak stracił do zwycięzcy niemal trzy minuty, co pozwoliło zająć 88. miejsce. Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec pudłowali trzykrotnie, a ich strata wyniosła blisko cztery minuty. Na mecie zajęli 107. i 108. miejsce. Przemysław Pancerz pudłował dwukrotnie, ale biegowo także nie było najlepiej. Ostatni z Polaków zajął 114. miejsce. W biegu pościgowym pobiegnie za to dwóch Belgów i Chińczyk.