Przygotowania do sezonu 2021/2022 wchodzą w decydującą fazę. Już w ten weekend odbędą się zawody w Sjusjøen, gdzie zmierzą się ze sobą m.in. Norwegowie oraz Francuzi.

Do startu sezonu w Oestersund zostało już tylko 15 dni. Dlatego biathloniści z całego świata chcą wykorzystać ten czas do maksimum i sprawdzić swoją formę na śniegu. Taką szansę dają zawody kontrolne w norweskim Sjusjøen, które jest popularnym ośrodkiem treningowym dla wielu reprezentacji.

Od ponad tygodnia przebywa tam kadra Francji, dla której weekendowe starty będą świetną okazją, by, jak wyjaśnił Quentin Fillon Maillet, „dopracować ostatnie szczegóły”. 

Na starcie pojawią się wszyscy reprezentanci francuskiej kadry A: Quentin Fillon Maillet, Émilien Jacquelin, Fabien Claude, Simon Desthieux, Antonin Guigonnat, Anais Chevalier-Bouchet, Justine Braisaz-Bouchet, Julia Simon, Chloé Chevalier i Anais Bescond.

Oprócz nich w zawodach w Sjusjøen wezmą udział reprezentacje Norwegii, Ukrainy, Czech oraz Belgii. Wszyskie zapowiedziały, że wystawią swoich najlepszych zawodników. Z czołówki Pucharu Świata zabraknie jedynie Johannes Boe, który z powodu przeziębienia musi zrezygnować ze startu. Dla utytułowanego Norwega sezon zimowy rozpocznie się dopiero w Oestersund.

Sobota 13 listopada

11:40 – Sprint kobiet

13:45 – Sprint mężczyzn

Niedziela 14 listopada

10:45 – Bieg masowy mężczyzn (finał B)

12:30 – Bieg masowy kobiet

14:15 – Bieg masowy mężczyzn (finał A)

Źródło: biathlonlive.com/nettavisen.no
Fot. shutterstock.com, zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.