Hanna Sola wygrała piątkowy sprint w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen. Białorusinka była szybsza od Justine Braizas-Bouchet o prawie 47 sekund! Podium uzupełniła Marte Olsbu Roeiseland. Punkty Pucharu Świata zdobyła także Monika Hojnisz.

Bezkonkurencyjna Sola

To była totalna deklasacja. Hanna Sola nie miała dzisiaj sobie równych. Białorusinka była bezbłędna na strzelnicy, a na trasie biegła w niesamowitym tempie. Efekt? Druga Justine Braisaz-Bouchet straciła do Soli 46,8 sekund, popełniając przy tym dwa błędy na strzelnicy. Ponad 50 sekund straciła trzecia na mecie Marte Olsbu Roeiseland, która także nie myliła się dziś podczas strzelania.

Tuż za podium znalazła się Ida Lien. Dla 24-letniej Norweżki to najlepszy indywidualny rezultat w karierze. Piąte miejsce zajęła Hanna Oeberg (2 pudła), a szóste Tiril Eckhoff (1 pudło). Warte odnotowania jest także 16. miejsce Stiny Nilsson. Dla 28-letniej Szwedki to najlepszy rezultat w krótkiej biathlonowej karierze.

Punkty Moniki Hojnisz-Staręgi

Podobnie jak u mężczyzn, także w sprincie kobiet doczekaliśmy się pierwszych punktów Pucharu Świata. Zdobyła je Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła 35. miejsce. Reszta Polek nie spisała się najlepiej. Anna Mąka z dwoma pudłami zakończyła zawody na 69. miejscu. Kamila Żuk pudłowała czterokrotnie i została sklasyfikowana na 86. pozycji. Magda Piczura zaś nie trafiła w pozycji stojącej do ani jednej tarczy, przez co ukończyła sprint na 109. miejscu.