Po niespełna dwóch tygodniach przymusowej przerwy Stina Nilsson wraca do normalnego treningu. O stanie zdrowia szwedzkiej biathlonistki poinformował jej trener strzelectwa Jean-Marc Chabloz.

Stina Nilsson kilkanaście dni temu doznała przypadkowej kontuzji. Jean-Marc Chabloz poinformował 8 października opinię publiczną, że Szwedka naciągnęła pachwinę podczas treningu nordic walking. Z powodu urazu 28-latka musiała zrezydnować z udziału w Mora Ski Festival.

Na szczęście kontuzja nie okazała się poważna i Nilsson bardzo szybko wróciła do pełnej dyspozycji. Po kilku dniach wolnego Szwedka znów trenuje. W rozmowie z SVT Sport potwierdził to jej trener Jean-Marc Chabloz.

– Miała około tygodnia wolnego. Jej stan jest dobry. Jest w pełnym treningu, może uczestniczyć we wszystkich sesjach – powiedział.

Aktualnie zawodniczka przebywa w swoim domu w Malung. W sobotę wraz z resztą koleżanek ze szwedzkiej kadry stawi się w Idre, gdzie odbędzie się dwutygodniowe zgrupowanie. Następnie zawodniczki dostaną tydzień wolnego, by w połowie listopada (13-14.11) wrócić do Idre, gdzie odbędą się pierwsze w sezonie biegi na śniegu.

Źródło: svt.se
Fot. Wikimedia/Fil.Al (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *