Za nami pierwszy biathlonowy weekend.  W Idre mogliśmy przyglądać się rywalizacji szwedzko-francuskiej. Kto po pierwszych zawodach może mieć powody do zadowolenia, a kto ma co nieco do poprawy przed inauguracyjnymi zawodami? Zapraszamy na podsumowanie Sverigepremiär.

Sobota pod znakiem krótkiego dystansu

Premierowym biegiem w Idre był krótki bieg indywidualny. Panie rywalizowały na dystansie 12,5 kilometra. Najlepsza okazała się Tilda Johansson, która tego dnia nie myliła się na strzelnicy. Pozwoliło jej to uzyskać lepszy czas od pięciu Francuzek. Podium uzupełniły Julia Simon oraz Lou Jeanmonnot. Słabiej wypadły siostry Oeberg. Elvira była 10., a Hanna 15. Stina Nilsson zajęła natomiast 13. miejsce.

result_women_short_individual

Wśród panów na dystansie 15 km najlepszy okazał się Fabien Claude. Francuz, pomimo 3 pudeł, uzyskał o blisko 3 sekundy lepszy czas od bezbłędnego w sobotę Henninga Sjokvista. Na najniższym stopniu podium znalazł się z kolei Sebastian Samuelsson. Quentin Fillon Maillet był 7., a Emilien Jacquelin 9.

result_men_short_individual

Niedzielne sprinty dla Jacquelin i Chevalier-Bouchet

Drugi dzień zmagań upłynął pod znakiem sprintów. Wśród pań walka o zwycięstwo była niezwykle pasjonująca. Fantastyczny pojedynek Anais Chevalier-Bouchet z Elvirą Oeberg był zdecydowanie tym, co kibice biathlonu lubią najbardziej. Francuzka była bezbłędna na strzelnicy, podczas gdy Szwedka pomyliła się raz. Oeberg zaprezentowała jednak kapitalny bieg, dzięki czemu była w grze o zwycięstwo do samego końca. Ostatecznie to Anais Chevalier-Bouchet okazała się szybsza od Elviry Oeberg o 0,3 sekundy! Na 3. miejscu stanęła natomiast Hanna Oeberg, która pomimo 2 pudeł wyprzedziła sobotnią triumfatorkę, Tildę Johansson, o ponad 8 sekund.

result_women_sprint

Wśród panów różnice na mecie były większe niż w przypadku rywalizacji pań. Najlepszym zawodnikiem był w niedzielę Emilien Jacquelin. Francuz wyprzedził Martina Ponsiluomę o niecałe 8 sekund. Trzeci Sebastian Samuelsson stracił do zwycięzcy 46 sekund. Każdy z tych panów mylił się na strzelnicy tylko raz.

result_men_sprint

Źródło: skidskytte.indta.se
Fot. © Walter/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.