Po Norwegach, Szwedach i Rosjanach, nadszedł czas na Szwajcarów. W czwartek tamtejszy związek narciarski ogłosił listę dziesięciu zawodników i zawodniczek, którzy wezmą udział w premierowych zawodach Pucharu Świata w Oestersund.

Choć Szwajcaria to jeden z najbardziej górzystych (ponad 70% całkowitej powierzchni) krajów na świecie. Oznacza to, że w tym niemieckojęzycznym kraju panują świetne warunki do uprawiania sportów zimowych. Możliwości te nie przekładają się jednak na wyniki w biathlonowym Pucharze Świata. Najlepszy z panów w zeszłym sezonie, Benjamin Weger, zajął 22. pozycję w klasyfikacji generalnej. Jeszcze słabiej spisały się panie – Lena Heacki zajęła dopiero 27. pozycję.

Z pewnością zarówno trenerzy, jak i zawodnicy liczą na poprawę w tym sezonie. Na inaugurację Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund Szwajcarzy posyłają do boju pięć kobiet i pięciu mężczyzn. Są to: Amy Baserga, Aita Gasparin, Elisa Gasparin, Selina Gasparin i Lena Haecki. Siostry Gasparin oraz Haecki z pewnością dobrze wspominają Oestersund, gdzie dwa lata temu zajęły drugie miejsce w biegu sztafetowym, uznając wyższość Norwegii.

Panowie Joscha Burkhalter, Jeremy Finello, Niklas Hartweg, Sebastian Stalder i Benjamin Weger, którzy również pojawią się na trasie nie mogą poszczyścić się podobnym rezultatem. Nie zmienia to jednak faktu, że będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Źródło: swiss-ski.ch
Fot. Marlene Ström (Trampolin PR)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *