Idre, podobnie jak Sjusjøen, będzie doskonałym przetarciem przed zbliżającymi się wielkimi krokami inauguracyjnymi zawodami Pucharu Świata w Oestersund. W ten weekend pojawiają się zawodnicy z takich państw jak Włochy, Szwecja, czy Słowacja. Zapowiada się niezwykle zacięta rywalizacja.

Pierwsze koty za płoty

W najbliższy weekend odbędą się pierwsze oficjalne międzynarodowe zawody biathlonowe. Zarówno w Sjusjøen, jak i w Idre, zmierzy się ze sobą światowa czołówka. W Szwecji będziemy mogli oglądać takie gwiazdy jak Dorota Wierer, Lisa Vittozzi, Elisa Gasparin, Ivona Fialkova oraz Hanna Oeberg.

Takie zawody pozwolą sprawdzić, na jakim etapie przygotowań jest każdy z zawodników. Będzie można też wyciągnąć pierwsze wnioski, czy wprowadzić drobne korekty do swoich przygotowań. Taka wiedza, na dwa tygodnie przed startem sezonu Pucharu Świata, będzie bardzo cenna.

Sjusjøen będzie ostatnim testem dla Francuzów i Norwegów. Poznaj plan zawodów

Kto wystąpi w zawodach w Idre?

Na starcie nie zabraknie zawodników z Włoch, Szwecji czy Słowacji. Gospodarze liczą oczywiście na świetny występ Hanny Oeberg. Nie będzie ona jednak osamotniona w rywalizacji z pozostałymi zawodniczkami. Na starcie stanie także jej siostra, Elvira, która w jesiennych mistrzostwach Szwecji na nartorolkach wywalczyła złoto i srebro.

Kibice będą mogli również dopingować Stinę Nilsson, która robi regularne postępy we wciąż dla niej nowej dyscyplinie. Potwierdzeniem tych słów niech będzie złoty medal w sprincie w krajowych mistrzostwach na nartorolkach. W tej konkurencji okazała się lepsze od wspomnianych wyżej sióstr Oeberg.

Wśród Panów wszystkie oczy będą zwrócone na Sebastiana Samuelssona. Jego rywalami będą chociażby Szwajcar Benjamin Weger czy Włosi Dominik  Windisch oraz Lukas Hofer. Wśród gospodarzy pojawią się także tacy zawodnicy jak Jesper Nelin i Martin Ponsiluoma. Stawka jest więc bardzo wyrównana, a kibice mogą liczyć na bardzo ciekawe zawody.

Biathlon w Idre – program zawodów

W sobotę zostaną rozegrane sprinty. O 11:15 na trasę wyruszy pierwszy z panów. Dwie godziny później, o 13:15, wystartuje zaś pierwsza zawodniczka. W niedzielę zaś czeka nas rywalizacja na krótkim dystansie. Panowie rozpoczną bieg o 11:30, a panie o 13:40.

Źródło: focusbiathlon.com; skidskytte.se
Fot. shutterstock.com, zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.