Tiril Eckhoff miała być jedną z głównych kandydatek do walki o Dużą Kryształową Kulę oraz medale Mistrzostw Świata w Oberhofie. Najprawdopodobniej jednak 32-letnia zawodniczka nie będzie liczyć się w rywalizacji o najwyższe trofea. Norweska Federacja Narciarska ogłosiła, że biathlonistka robi przerwę od sportu.

Start sezonu został zaplanowany na 29 listopada w fińskim Kontiolahti, jednak pewne jest, że Tiril Eckhoff nie weźmie udziału w inauguracyjnych zawodach. Norweska Federacja Narciarska podała w czwartek, że 8-krotna medalistka olimpijska robi sobie przerwę z powodu „trudnego okresu”.

– Tiril Eckhoff przechodzi ostatnio trudny okres i nie jest z nią dobrze. Nie może więc brać udziału w treningach lub zawodach w najbliższej przyszłości – czytamy w oświadczeniu federacji.

Na Mistrzostwach Świata w Pokljuce w 2021 roku Eckhoff zdobyła aż 6 medali, w tym 4 złote. Czy uda jej się je obronić w lutym w niemieckim Oberhofie?

– Kiedy ona wróci? W tej chwili nie wiemy. Jest pod stałą obserwacją i otrzymuje wszelką pomoc, jaką może uzyskać. Mamy oczywiście nadzieję, że wkrótce Tiril poczuje się lepiej – powiedziała w komunikacie Aasne Fenne Hoksrud, lekarz norweskiej reprezentacji.

Źródło: sportschau.de
Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.