W marcu Tiril Eckhoff ogłosiła, że już więcej nie pojawi się na żadnych zawodach biathlonowych. Jednak z powodów zdrowotnych Norweżka nie mogła oficjalnie pożegnać się z kibicami na swoich zasadach. Teraz otrzymała taką możliwość za sprawą wydarzenia City Biathlon Wiesbaden.

Długi czas oczekiwania

Przypomnijmy, ostatni raz Eckhoff wystąpiła w zawodach Pucharu Świata w marcu 2022 roku w Oslo. Wygrała wtedy dwa biegi przed własną publicznością. Później nastąpiły problemy ze zdrowiem, które uniemożliwiały jej powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie. Ostatecznie, po roku utrzymywania kibiców w niepewności, zawodniczka Fossum IF ogłosiła zakończenie kariery.

– Plan zakładał dalsze starty. Kiedy się teraz poddaje, wciąż myślę, że poddaję się na szczycie. Udało mi się zakończyć karierę dwoma zwycięstwami u siebie przed fantastyczną publicznością, przyjaciółmi i najbliższymi. Trochę szkoda się poddawać, ale jednocześnie wiem, że to słuszna decyzja. Jestem dumna z tego, co osiągnęłam i zawsze będę z uśmiechem spoglądała wstecz na lata spędzone jako biathlonistka – pisała wówczas Norweżka.

City Biathlon Wiesbaden i plejada emerytek

Wszyscy, którzy tęsknią za widokiem Eckhoff na biathlonowej trasie, będą mieli okazję zobaczyć ją już 13 sierpnia w niemieckim mieście Wiesbaden. „The City Biathlon” to wyjątkowe wydarzenie, które w latach 2005-2014 odbywało się w Puettlingen w Kraju Saary. Po czteroletniej przerwie gospodarzem imprezy stała się stolica Hesji Wiesbaden, która od 2018 roku gości najlepszych biathlonistów świata.

W tym roku do klasycznych biegów mężczyzn i kobiet została dopisana specjalna konkurencja, którą będzie wyścig pożegnalny. Już wcześniej udział w nim ogłosiły Marte Olsbu Roeiseland, Denise Herrmann-Wick oraz Vanessa Hinz. Teraz do tej listy dołącza Tiril Eckhoff oraz dwie kolejne reprezentantki gospodarzy: Maren Hammerschmidt i Karolin Horchler.

Źródło: city-biathlon.com
Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *