Choć czwarta fala koronawirusa nabiera rozpędu, organizatorzy zawodów biathlonowych robią wszystko, by przywrócić normalność na trasach biegowych. W związku z tym ogłoszono, że zawody w Oberhofie oraz Anterselwie odbędą się przy udziale publiczności.

Biathlon wraca do normy

Cały zeszły sezon kibice biathlonu musieli spędzić w domu. Z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem zabroniono uczestnictwa widzów w wydarzeniach sportowych. Jednak sytuacja powoli wraca do czasów sprzed pandemii i coraz więcej wydarzeń odbywa się przy udziale fanów.

Jako pierwsi decyzję o ich wpuszczeniu na stadion podjęli organizatorzy zawodów w Ruhpolding, o czym miesiąc temu pisaliśmy tutaj. Kilkanaście dni później identyczne oświadczenie dotarło do nas z Oestersund, gdzie zainaugurowany zostanie Puchar Świata w sezonie 2021/2022.

Otwarcie sezonu z kibicami! W Ostersund fani zasiądą na trybunach stadionu

Oberhof z zasadą 3G plus

Organizatorzy zawodów w niemieckim Oberhofie podzielą stadion i jego okolice na dwie strefy. W pierwszej, zewnętrznej obowiązywać będzie reguła 3G plus. Oznacza ona, że wstęp na teren nią objęty będzie dostępny dla osób zaszczepionych, ozdrowieńców lub tych, które wykonały test PCR. Przy czym nie może być on starszy niż 72 godziny.

W strefie wewnętrznej oraz dla kupujących bilety VIP obowiązuje zasada 2G (zaszczepiony lub wyzdrowiały).

Oficjalne rozpoczęcie sprzedaży biletów na Puchar Świata w Oberhofie rozpocznie się 1 grudnia 2021 roku. Same zawody odbędą się między 6 a 9 stycznia 2022 r.

Anterselva ma mniej kibiców

Nieco inaczej sytuacja wygląda we Włoszech. Zgodnie z obowiązującymi w tym kraju przepisami, stadiony mogą być wykorzystywane do 75% pojemności. Organizatorzy zawodów w Anterselwie przypomnieli o tym w wydanym komunikacie prasowym.

Mniejsza liczba widzów to nie jedyne ograniczenie. Drugim jest oczywiście zasada 3G (zaszczepiony, wyleczony, przetestowany), która obowiązywać będzie na całym kompleksie stadionowym. Przy czym organizatorzy poinformowali również, że w każdej chwili zastrzegają sobie prawo do zredukowania zasady 3G do zasady 2G (zaszczepione i wyleczone).

Przedsprzedaż biletów na biegi w Anterselwie rozpocznie się 17 listopada 2021 roku, zaś sama impreza w dniach 20-23 stycznia 2022 r.

Źródło: biathlon-news.eu
Fot. flickr.com/Biathlon Antholz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.