O Ukaleq Astri Slettemark na naszych łamach już pisaliśmy. W szerokim wywiadzie dała nam się poznać jako osoba, która jest blisko środowiska i przyrody. Teraz Grenlandka daje temu kolejny przykład. Została ambasadorką organizacji „In The Same Boat”.

Zjednoczona z naturą

Ukaleq Astri Slettemark to biathlonistka, obok której nie można przejść obojętnie. Uwagę przykuła, gdy w 2022 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie wystąpiła w samodzielnie zaprojektowanym kombinezonie. Młoda biathlonistka w wywiadzie z naszym portalem tłumaczyła również skąd to przywiązanie do tradycyjnych symboli i miłość do natury.

– Uwielbiam malować motywy z kultury Eskimosów i grenlandzkiej przyrody, ponieważ pomaga mi to się z nią łączyć, zwłaszcza teraz, kiedy mieszkam z dala od domu. (…) Myślę, że ważne jest, aby być blisko natury, ponieważ jesteśmy od niej zależni. Myślę, że wielu ludzi na Grenlandii myśli podobnie, ponieważ jeszcze nie tak dawno byliśmy całkowicie zjednoczeni z naturą – mówiła Slettemark.

Czytaj także: Ukaleq Astri Slettemark dla BiathlonPoGodzinach.pl: Na Grenlandii jest 10 biathlonistów

Słowa w czyny

Grenlandka mieszka i trenuje w Norwegii i na rzecz tego kraju postanowiła się zaangażować. W sobotę, za pośrednictwem serwisu Instagram, poinformowała, że została ambasadorką organizacji „In The Same Boat”.

– W tym sezonie chciałam zrobić coś innego, chciałam się odwdzięczyć dla dobrej sprawy, na której mi zależy. Dlatego z radością ogłaszam, że zostałam oficnalną ambasadorką „In The Same Boat”. To organizacja non-profit, która zbiera śmieci z norweskiego wybrzeża. Mam nadzieję, że zechcecie ją wesprzeć, a może nawet zostać wolontariuszami na jednej z ich żaglówek. A do końca sezonu zobaczycie ich [logo – przyp. red.] na moim kombinezonie! – napisała Slettemark.

Czytaj także: Norwegowie chcą ratować klimat i biathlon. W Ruhpolding ruszyła akcja „Snow Crystal”

Źródło: inf. własna
Fot. arch. prywatne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.