Uwe Müssiggang w rozmowie z niemieckim portalem sport.de w mocnych słowach odniósł się do szczepień zawodników przeciwko koronawirusowi. Były trener oznajmił, że do swojej kadry nie wziąłby nikogo, kto odmówił przyjęcia szczepionki.

Müssiggang to najbardziej utytułowany trener reprezentacji w historii biathlonu. Po zjednoczeniu Niemiec w 1991 roku objął połączoną kobiecą kadrę, którą prowadził aż do końca sezonu 2013/2014. Pod jego ręką sukcesy odnosiły m.in. Kati Wilhelm, Simone Hauswald oraz Magdalena Neuner.

70-latek w ostatnim wywiadzie jasno wyraził swoje stanowisko dotyczące szczepień. Przypomnijmy, że w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie niezaszczepieni zawodnicy będą zmuszeni odbyć po przyjeździe trzytygodniową kwarantannę.

– Gdybym miał podstawę prawną, byłaby czerwona kartka dla tych, którzy odmawiają szczepienia – powiedział.

Zarówno niemieckie, jak i międzynarodowe przepisy, nie dają podstaw do wykluczania kogokolwiek z udziału w zawodach ze względu na brak szczepienia przeciwko covid-19. Jednak Uwe Müssiggang zachęca sportowców do przyjęcia szczepionki, również ze względu na zespół.

– Zdecydowanie radziłbym zaszczepić się sportowcowi. Nie może być tak, że inni dzielą ryzyko z kimś, kto nie chce być zaszczepiony – dodał Müssiggang, który obchodził w piątek (5 listopada) swoje 70. urodziny. Trener potwierdził, że przyjmie trzecią, przypominającą, dawkę preparatu.

Dirk Schimmelpfennig, członek zarządu Niemieckiej Konfederacji Sportów Olimpijskich zapewnił, że większość niemieckich olimpijczyków jest już w pełni zaszczepiona.

Źródło: sport.de
Fot. Unsplash.com/Braňo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.