Vanessa Hinz ogłosiła w sobotę, że kończy swoją przygodę z zawodami Pucharu Świata i biathlonem. Niemka o swojej decyzji poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Brąz zwieńczeniem kariery

Jeszcze tydzień temu Hinz cieszyła się z brązowego medalu wywalczonego w sprincie na Mistrzostwach Europy w szwajcarskim Lenzerheide. Z kolei w sobotę wzięła udział w sprincie w Obertillach w ramach Pucharu IBU, gdzie zajęła 10. miejsce. Jak się okazało, to były jej ostatnie biathlonowe zawody.

– Już jesienią postanowiłam, że to będzie mój ostatni sezon. W zeszłym tygodniu zrozumiałam, że to odbędzie się tu, ponieważ Obertilliach jest dla mnie bardzo szczególnym miejscem. Gdy miałam 10 lat byłam tu na pierwszym obozie treningowym z klubu. Wtedy też wzięłam udział w swoich pierwszych biathlonowych zawodach. Bardzo się cieszę, że mogłam tutaj zakończyć swoją karierę – powiedziała Vanessa Hinz na linii mety.

W oficjalnym oświadczeniu na stronie Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV) zostało opublikowane oświadczenie, w którym zawodniczka wyjaśnia powody swojej decyzji.

– Jeszcze latem, zanim zaczęły mnie dopadać kontuzje, było dla mnie jasne, że wkraczam w swój ostatni sezon. Moje ciało i głowa pokazały mi, że powinnam zakończyć uprawianie sportu wyczynowego w wieku 31 lat. Jestem absolutnie gotowa na kolejny etap życua. Kończę karierę w poczuciu szczęścia, że mogłam przeżyć tyle pięknych chwil z innymi wspaniałymi sportowcami. Chciałbym podziękować z całego serca wszystkim, którzy wspierali mnie przez lata, moim trenerom i przełożonym, całemu Niemieckiemu Związkowi Narciarskiemu, drużynie narciarskiej, moim sponsorom, a zwłaszcza mojej rodzinie – czytamy.

Medale z każdej strony

31-letnia Niemka po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się w 2013 roku, biorąc udział w mistrzostwach świata juniorów w Obertilliach. W marcu tego samego roku zadebiutowała w zawodach Pucharu Świata. Swoją dorosłą karierę zaczęła od zdobycia złota w sztafecie na Mistrzostwach Europy. W kolejnych latach dołożyła do tego trzy tytuły mistrzyni świata i cztery wicemistrzyni oraz brązowy medal za sztafetę na ZIO w Pekinie w 2022 roku.

– Drogi biathlonie, dziękuję za wszystkie piękne, emocjonujące chwile, które mi dałeś. Za wszystkich cennych przyjaciół, których poznałam tylko dzięki tobie. Dziękuję również za wszystkie ciężkie chwile i rollercoaster, dzięki któremu dojrzałam i rozwinęłam się jako osoba. Zawsze byłeś moją wielką pasją i zbogacałeś moje życie. Jestem wdzięczna za ten wyjątkowy czas, ale teraz nie mogę się doczekać wszystkich nowych przygód, które mnie czekają. Kocham Vanessa – napisała była już biathlonistka w swoich mediach społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Vanessa Hinz (@vanessa_hinz_)


Źródło: biathlonworld.com/deutscherskiverband.de
Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *